[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

عزت‌اللهی: هیچ کودتایی علیه اسکوچیچ نکردیم، روزنامه شیراز نوین

سعید عزت‌اللهی می‌گوید دراگان اسکوچیچ تلاشش را کرد و زحمتش را کشید و باید احترام او به عنوان سرمربی تیم ملی حفظ شود. هافبک دفاعی باتجربه تیم‌ملی که حالا به جمع بازیکنان باسابقه تیم ایران نیز اضافه شده، در آستانه دومین تجربه جام جهانی خود در گفت‌وگو با خبرنگار ما به حضور کارلوس کی‌روش و جدایی دراگان اسکوچیچ پرداخته و به سؤالات در مورد تیم ملی و همچنین وضعیت باشگاهی خودش پاسخ داده است.
تو یکی از کسانی بودی که در دوره ویلموتس به تیم ملی دعوت نشدی اما در زمان اسکوچیچ مهره فیکس تیم ملی بودی
عزت‌اللهی: من همیشه ترجیح می‌دهم در راستای شرایط فنی سرمربی حرکت کنم و در دوره آقای اسکوچیچ هم این طور بود. جا دارد اینجا از او تشکر کنم بابت زحماتی که برای تیم ملی کشید. هرکسی که برای تیم‌ ملی حتی یک روز هم خدمت می‌کند، مستحق تشکر است. حالا شرایط بالا پایین همه جای فوتبال هست و شاید از نظر اردویی و... کم و کاستی‌هایی وجود داشته اما چیزی که مسلم است، من همیشه سعی کردم احترام ایشان را حفظ کنم و رابطه خوبی داشته باشیم. بعد از دوره آقای ویلموتس که خیلی از لژیونرها از جمله من و علیرضا به تیم‌ ملی دعوت نمی‌شدیم و دلیلش را هم نفهمیدیم، آقای اسکوچیچ شاکله تیم‌ ملی را برگرداند و با زحمت بچه‌ها و حس خواستنی که بین بچه‌ها بود، استارت نتایج از بازی بحرین خورد و در مقدماتی جام جهانی توانستیم صعود کنیم.
الان که اسکوچیچ رفته شاید راحت‌تر بشود در موردش صحبت کرد. حتماً مصاحبه مهدی طارمی ‌را دیدی؛ چقدر جو تیم ‌ملی در دوره اسکوچیچ از نظرت مناسب بود؟
عزت‌اللهی: اولاً که اصلاً قشنگ نیست چون ایشان از تیم ‌ملی رفته در این مورد صحبت کنیم. همیشه اختلاف‌نظر همه‌جا وجود دارد اما چیزی که اهمیت دارد این است که بحث‌ها را کش ندهیم. ایشان زحمتش را کشید و الان نیاز است که به او احترام بگذاریم و نباید گذشته را شخم بزنیم چون کمکی به تیم ملی نخواهد کرد. مسیر تیم ملی ادامه دارد و ما باید اختلاف سلیقه را کنار بگذاریم چون الان فقط موفقیت تیم ‌ملی مهم است.
اما خب شاید خیلی‌ها دوست داشته باشند نظرات تو را هم درباره این موارد بدانند، از جمله در مورد مصاحبه معروف اسکوچیچ که توییت مهدی طارمی ‌را هم به همراه داشت
عزت‌اللهی: این نظر ایشان بوده اما قشنگ نیست من بیایم مصاحبه ایشان را نقد کنم و اصلاً چه کمکی به تیم ملی خواهد کرد؟ هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد و من ترجیحم این است که الان در این مورد صحبت نکنم. مهم این است که با کادر جدیدی که آقای کی‌روش در نظر گرفته، ما باید روی این صحبت کنیم که آماده‌سازی ما چطور باشد و با چه تیم‌هایی بازی کنیم؟
قبول داری یک جریانی در تیم ملی وجود داشت که مخالف آقای اسکوچیچ بود؟
عزت‌اللهی: نه نه نه. اصلاً این طور چیزی نبود و گارانتی می‌دهم که در گفت‌وگو با وزیر اصلاً چنین حرف‌هایی مطرح نشد.
یعنی هیچ کودتا و شبه کودتایی نبود؟
عزت‌اللهی: این چه شیطنت‌هایی است که انجام شده و واقعاً برایم عجیب است. من قرار بود خودم در آن جلسه باشم اما چون مصاحبه داشتم نشد بروم ولی خروجی جلسه این طور بود که هیچ بحثی در مورد تغییر سرمربی نبود و فقط دغدغه برگزاری اردو، پاداش و تدارکات مناسب وجود داشت. 
گلایه هم نبود که مثلاً سرمربی نمی‌تواند تیم را اداره کند و از این چیزها؟
عزت‌اللهی: نه اصلاً و اصلاً. آقای وزیر خودش هم همیشه گفته و حتی سر شام هم گفت که فقط بحث حمایتی دارد و اصلاً وارد بحث تغییرات فنی نمی‌شود و اصلاً چنین بحثی نشد. نمی‌دانم این بحث از کجا درآمد و شیطنت کدام رسانه بود اما بروید با تمام حاضران در جلسه صحبت کنید و حرف همه یکی خواهد بود و این گفته را انکار خواهند کرد.
جاهای دیگر چطور؟
عزت‌اللهی: در آن جلسه مطمئنم که هیچ بحثی انجام نشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی