[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

چشم و دل شیرازی‌ها در حافظیه روشن شد کار تیمی ‌فجری‌ها در حال کامل شدن، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا جوکار - فجر شهیدسپاسی در هفته چهارم لیگ دسته یک در ورزشگاه حافظیه شیراز میزبان تیم‌ سختکوش چادر ملو اردکان بود که موفق شد به اولین برد فصل خود دست پیدا کند و حریف خوب  خود را با دو گل مغلوب کند .
مهدی رجب‌زاده در این بازی هم  نسبت به بازی گذشته تغییری در نفرات  اصلی خود نداده بود، ولی با تغییر سیستم و جابه‌جایی  سه چهار  پست، شاگردان خود را روانه مسابقه کرد   
فجری‌ها در این بازی نسبت به حریف  شروع خوبی نداشتند و تعداد پاس‌ها معمولاً  از سه تا چهار پاس متوالی نمی‌گذشت  ولی هر چه از زمان بازی می‌گذشت تسلط بهتری روی بازی پیدا کردند، به‌خصوص بعد گل زودهنگام در دقیقه ۲۰‌ مسابقه که روی اشتباه مدافعان حریف که البته با  سماجت و هوش بالای آل کثیر به ثمر رسید، اعتماد به نفس بازیکنان فجر را در زمین بیشترکرد  و با تسلط و آرامش بیشتری در ادامه مسابقه ظاهر شدند. به نظر این‌گل بار روانی و فشار  را از بازیکنان دور کرده بود.
طبیعی بود بعد از گل اول لحظاتی تیم چادر ملو نبض بازی را در دست بگیرد و به‌خصوص از کناره‌ها خطر ساز بشوند و  فجری‌ها  با تمرکز در خط  دفاعی، چشم به ضد حملات هم داشته باشند.
شاگردان رجب‌زاده  در نیمه دوم هم عقب ننشستند و با پرس و فشار روی مدافعان حریف صاحب یکی دو موقعیت جدی هم شدند که با بدشانسی و بی‌دقتی مهاجمان از دست رفت.
شاید هیجان انگیزترین و پر التهاب‌ترین لحظات بازی برای فجر بعد از اخراج مدافع وسط این تیم در دقیقه ۶۵ مسابقه رخ داد و باعث عقب نشینی فجری‌ها شد ولی چندین تعویض مؤثر و به موقع و البته حفظ سازمان دفاعی فجر عملاً موقعیت چندانی به حریف  نداد و  چند شوت خطرناک  اردکانی‌ها با دفع زیبا و جاگیری مناسب گلر باتجربه فجری‌ها دفع شد.
تیز هوشی فجری‌ها و حفظ تمرکز  در دقایق پایانی مسابقه باعث شد این تیم تیر خلاص را در دقیقه ۹۵ به دروازه تیم‌ چادر ملو شلیک کند،  بازیکن جوان و تعویضی این‌تیم ابوالفضل بابایی گل دوم را روی پاس زیبا و دقیق  دیگر بازیکن تعویضی این ‌تیم  مهدی خانی  به ثمر رساند تا تیم فجر  صاحب اولین سه امتیاز شیرین خانگی فصل خود بشود.
حال به چند نکته مهم از بازی فجر مقابل چادر ملو خواهیم پرداخت:
۱. به نظر رجب زاده  در این بازی سیستم بازی فجر را تغییر داده بود و با سیستم چهار- سه- دو- یک به میدان آمده بود، که در زمان حمله، مهربان به خط حمله اضافه می‌شد.
 فجری‌ها  با این سیستم شناور علاوه بر اینکه در میانه میدان تجمع نفری نسبت به حریف ایجاد کرده بودند، در زمان حمله هم با نفرات بیشتری در زمین حریف حاضر می‌شدند و در هر زمان از بازی بازیکنان در کنار خود پوشش مناسبی داشتند.
۲. در این بازی برای اولین بار حامد بحرایی در پست‌ هافبک دفاعی و بازیساز به کار گرفته شد و خسروی و معصومی‌ جلو‌تر از این بازیکن در میانه میدان حضور داشتند، بحرایی سرعت بیشتری به خط‌ هافبک فجری‌ها داده بود و  بازی قابل قبول و مؤثری ارائه داد.
۳. سازمان دفاعی فجر باز هم نمره قبولی در این بازی گرفت ، فجر در دفاع تیمی ‌بسیار منسجم عمل می‌کند و البته در بعضی از مواقع به‌خصوص در زمان بازیسازی و حفظ توپ بازیکنان دفاعی کمی ‌کند عمل می‌کنند، اخراج آژیر با دریافت دو کارت زرد به‌خاطر  دو تعلل و اشتباهات فردی در محاسبات و بازی‌خوانی شکل گرفت و حتی قبل  از گل اول فجر، یک اشتباه و تعلل از  مدافع کنار می‌رفت که برای فجری‌ها خطر ساز بشود  که شوت بازیکن تیم ‌چادر ملو به تیر دروازه فجری‌ها برخورد کرد.
در کل باید یاد آور شد که ۱ گل خورده از چهار بازی آمار بسیار خوبی  برای فجر در فاز تدافعی به‌حساب می‌آید.
۴. باید توجه داشت که هیچ تیمی‌ به‌خصوص در لیگ یک قادر نخواهد بود در تمام لحظات بازی مسلط بر بازی باشد و طبیعتاً در لحظاتی از زمان مسابقه تحت فشار قرار خواهد گرفت و حفظ سازمان دفاعی و تمرکز بازیکنان در تک تک لحظات مسابقه برای هر تیمی ‌بسیار مهم می‌باشد. 
۵. فجری‌ها امسال هم در خط دروازه از گلری با تجربه و مطمئن بهره می‌برند، بهزادی با جاگیری‌های مناسب و سیو‌های عالی تا اینجای کار از مهره‌های کلیدی و مؤثر فجر بوده است.
۶. فجری‌ها در این بازی برخلاف سه بازی گذشته  در نیمه دوم  بسیار خوب و دونده حاضر شدند، صاحب چندین موقعیت بسیار خوب گلزنی هم شدند و قبل از ده نفره شدن با دوندگی زیاد اجازه بازیسازی به حریف را ندادند و حتی بعد از ده نفره شدن هم کم اشتباه و با تمرکز بالا  فرصتی به‌جز چند سانتر به حریف ندادند.
۷. تعویض‌های رجب زاده در تمام نقاط زمین توان حرکتی و بالانس تیم حتی در زمان ده نفره شدن را حفظ کرد و حتی منجر به  زدن گل دوم هم شد.
۸. آمار شوت زنی فجری‌ها همچنان پایین است و‌ هافبک‌های فجر کمتر در موقعیت شوت زنی قرار می‌گیرند.
۹. فجری‌ها همچنان پتانسیل بهتر شدن را دارند به شرطی که به بازی سرعت بیشتری بدهند و با تمرکز و دقت بالا در دفاع و به‌خصوص در حمله کار کنند.
۱۰. هواداران فجر بعد از مدت‌ها شاهد برد تیمشان در شیراز بودند، پیروزی که برای فجری‌ها  به‌خصوص کادر فنی  و بازیکنان جوان این تیم‌ چه به لحاظ روحی و روانی و چه  به لحاظ حفظ موقعیت در جدول  بسیار حیاتی و لازم بود و مطمئناً در ادامه راه به کمک این تیم پر طرفدار خواهد آمد.
به امید موفقیت مداوم ‌پیروزی‌های فجر شهیدسپاسی شیراز  در ادامه رقابت‌های لیگ و صعود به لیگ برتر.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی