[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

وزیر کشور: فرصت سفر اربعین پایان یافت، روزنامه شیراز نوین

وزیر کشور گفت: فرصت خروج از مرزها با گذرنامه تمدیدشده یا گذرنامه موقت مرزی، از صبح اربعین به پایان رسیده است.
به گزارش ایسنا، احمد وحیدی با بیان اینکه تردد زوار در همه مرزها بسیار خوب و روان است، اظهار کرد: بیش از ۳میلیون و ۴۰۰هزار نفر عازم عراق شده اند که از این تعداد ۲میلیون و ۴۰۰هزار نفر به کشور بازگشته اند.
وی ادامه داد: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده، تقریباً متوسط معطلی مسافران تا پیدا کردن وسیله نقلیه بیست دقیقه است که این عدد در گذشته بیش از یک روز معطلی بود.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: با چهاربانده شدن مسیر مهران- ایلام، این مسیر همچون سال‌های گذشته یک‌طرفه نشد تا برای مردم محلی نیز مزاحمتی ایجاد نشود. وحیدی در ادامه اعلام کرد: فرصت خروج از مرزها با گذرنامه تمدیدشده یا گذرنامه موقت مرزی از صبح اربعین به پایان رسیده است، اما بازگشت زواری که با این شرایط در عراق حضور دارند، بلامانع است.
وزیر کشور درباره تمهیدات برای موج برگشت زائران نیز گفت: ما برای تسهیل بازگشت زوار عزیز خودروهایی را به داخل عراق اعزام کردیم تا بخشی از حمل و نقل را به عهده بگیرند. همچنین بلافاصله افرادی را که قصد استفاده از راه‌آهن داشتند، پس از عبور از مرز به ایستگاه‌های راه‌آهن منتقل کردیم و افرادی را که با خودروی شخصی آمدند، به سمت ماشین شخصی‌شان هدایت کردیم.
وحیدی در پایان گفت: برای تسهیل برگشت زوار، بسیج عمومی در حمل و نقل صورت گرفت و از امکانات و ظرفیت‌های ادارات، وزارتخانه‌ها و حمل و نقل عمومی کشور، نیروهای مسلح، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و شهرداری‌ها استفاده شد. چنانکه هزار دستگاه وسیله نقلیه از محل شهرداری‌های کشور در مهران به حمل و نقل زوار کمک می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی