[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

۲ دختر نوجوان فارس در مسابقه هنری زیست‌محیطی جایزه گرفتند، روزنامه شیراز نوین


دو دختر نوجوان از استان فارس موفق به کسب مقام اول و دوم مرحله ملی مسابقات هنری در بخش نقاشی برنامه محیط‌زیست سازمان ملل (UNEP) شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط‌زیست فارس، نگین نهاوندی و خدیجه بصراوی از استان فارس در مراسم گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد پروتکل مونترال و روز جهانی ازن، به عنوان نفرات اول و دوم مسابقه هنری برنامه محیط‌زیست سازمان ملل متحد معرفی و تقدیر شدند. این مسابقه با هدف ترویج ارتباط بین حفاظت از لایه ازن، تغییر اقلیم و همچنین دستاوردهای حاصل از پروتکل مونترال، توسعه دادن عزم و اراده و حمایت دائمی مردم برای حذف مواد مخرب لایه ازن و کاهش گازهای مخرب لایه ازن، در دو مرحله ملی و منطقه‌ای، در سه بخش طراحی گرافیکی، نقاشی و عکاسی و دو رده سنی کمتر و بیشتر از ۱۴ سال برگزار شد. آثار دریافتی با توجه به معیارهای در نظر گرفته شده توسط آژانس اجرایی برگزارکننده (UNEP) یعنی تفسیر و وضوح موضوع برای بیننده، خلاقیت و اصالت، کیفیت آثار هنری (طرح، ترکیب، رنگ، تن)، شایستگی هنری زیبایی‌شناختی و تأثیر کلی مورد داوری قرار گرفت.
از بین ۳۹ اثر برگزیده نهایی در منطقه، ۲ اثر هنری از کشورمان در بخش‌های عکاسی و طراحی گرافیکی جزو آثار برگزیده قرار گرفتند. پس از ۲ مرحله داوری، نفرات اول تا سوم در هر بخش، در مرحله ملی مشخص شدند که نفرات اول هر بخش به مرحله منطقه ای آسیا و اقیانوسیه راه یافتند. نگین نهاوندی و خدیجه بصراوی از استان فارس در این مسابقات موفق به کسب مقام اول 
و دوم شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی