[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

به ۲۰هزار زائر اربعین خدمت‌‌رسانی کردیم، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: همزمان با ایام پیاده‌روی اربعین حسینی جمعیت هلال احمر استان فارس به بیش از ۲۰هزار مورد درمانی در شهرهای سامرا و بلد خدمات درمانی ارائه کرد.
حسین درویشی روز شنبه در این باره افزود: این جمعیت با راه اندازی درمانگاه اضطراری و مسئولیت کارگروه درمان دو شهر سامرا و بلد در ایام پیاده روی اربعین حسینی(ع) با حضور ۹۰ نیروی درمانی و امدادی، خدمات لازم را به زائران حضرت سیدالشهدا(ع) ارائه کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس با اشاره به اینکه این درمانگاه از روز ۲۰ شهریور ماه راه اندازی شده است، عنوان کرد: تاکنون بیش از ۹هزار نفر مراجعه حضوری به این دو درمانگاه داشته اند و ۷هزار و ۵۰۰ نفر خدمات دارویی دریافت کرده و بیش از ۳هزار نفر نیز به پانسمان و بانداژ نیازمند بوده اند.
درویشی افزود: فعالیت ۹ پزشک شامل تخصص‌های جراحی عمومی، ارتوپدی، اطفال، پزشک عمومی، داروساز و ۲۹ پرستار، تکنسین دارویی، فوریت‌های اورژانس در درمانگاه‌های هلال احمر فارس موجب گردیده است که امدادرسانی به زائران امام حسین(ع) به نحو شایسته‌ای صورت گیرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه ویزیت پزشکان متخصص، انجام تزریقات، پانسمان، سرم درمانی، تست نوار قلب، فشار خون و قند خون از جمله خدمات صورت گرفته در دو درمانگاه سامرا و بلد بوده، اظهار کرد: دو داروخانه به صورت تخصصی در هر دو درمانگاه راه اندازی شده و تمامی داروهای لازم به صورت رایگان در اختیار زائران قرار گرفته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس همچنین از ادامه فعالیت این مراکز درمانی تا پایان مراسم اربعین حسینی(ع) خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی