[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

معاون استانداری فارس: آینده درخشانی پیش روی صنعت نفت و گاز قرار دارد، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس تأکید کرد که با توجه به جایگاه کنونی ایران در دانش فنی و تجهیزات، آینده‌ای درخشان و طلایی پیش روی صنعت نفت و گاز قرار دارد.
محسن ربانی‌زاده با بیان اینکه با توجه به ذخایر قابل توجه گاز و نفت ایران، آینده مطلوبی برای توسعه کشور شاهد خواهیم بود، گفت: بر اساس آمارهای آژانس بین‌المللی انرژی، ایران رتبه نخست ذخایر گازی را دارد و با داشتن بیش از ۱۵۰میلیارد بشکه نفت و میعانات در موقعیت ژئوپلیتیکی ویژه ای قرار دارد. 
به گزارش روابط عمومی استانداری فارس، ربانی‌زاده افزود: تحریم‌ها فرصتی ایجاد کرده تا ما این ذخایر ارزشمند خدادادی را به صورت خام صادر نکنیم و به تدریج با تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و بومی سازی در حوزه تجهیزات و دانش فنی نفت و گاز بتوانیم زنجیره ارزش تولید را حداکثر کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اظهار داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد ارزش افزوده در ذخایر و جلوگیری از خام فروشی، دستگاه‌های متولی مکلف هستند که ضمن توانمندسازی و درون‌زابودن و درون‌گرایی، بتوانند در برابر تکانه‌ها و تعدیل‌های بیرونی مقاوم باشند.
معاون استانداری فارس گفت: هرچند ایران رتبه نخست گاز را دارد ولی در بحث صادرات در جایگاه بیست و پنجم قرار دارد و این در واقع فرصتی فراهم نموده که در آینده بتواند به صورت جهشی در مسیر توسعه و رونق اقتصادی قرار گیرد.
ربانی زاده یکی از مزیت‌های مهم ذخایر نفت و گاز در ایران را ارزان بودن استخراج نسبت به سایر کشورهای منطقه عنوان کرد و افزود: دولتی بودن آن زمینه را برای انتفاع عموم مردم مهیا می‌کند؛ این در حالی است که ذخایر جهت استخراج از بستر اقیانوس مستلزم هزینه‌های هنگفت می‌باشد. از طرفی خصوصی بودن ذخایر نفت و گاز در کشورهای آمریکایی موجب شده که مردم نتوانند از این ذخایر طبیعی به خوبی بهره مند شوند.
وی گفت: با وجود شرکت‌های دانش‌بنیان در استان فارس که بالغ بر ۲۳۰ شرکت می‌باشد، این ظرفیت برای کمک به بومی سازی تجهیزات و صنعت نفت آماده باشد و لذا استان فارس آمادگی دارد برای سرمایه‌ گذاری حوزه نفت و گاز شرایط ویژه‌ای فراهم کند. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در پایان گفت: نمایشگاه تجهیزات نفت و گاز و پتروشیمی فرصت ارزشمند و طلایی برای انعقاد تفاهم نامه بین شرکت‌ها و مراکز علمی و دانشگاهی دانش‌بنیان است که با تعامل حلقه‌های توسعه و عوامل تأثیرگذار در پیشرفت امکان تحقق اهداف پیش بینی شده برای شکوفایی و توسعه استان و کشور ضروری است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی