[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

حضور پلیس در ۲۵۶ نقطه شهر در ایام بازگشایی مدارس، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
رئیس پلیس راهور شهرستان شیراز با اعلام جانمایی و حضور پلیس در 256 نقطه شهر شیراز ویژه مهرماه به منظور تسهیل در رفت و آمد سرویس مدارس، گفت: اطراف پل معالی آباد، زرگری و قصرالدشت بیشترین نقاطی هستند که به دلیل تعدد مدارس، گره‌های ترافیکی ایجاد خواهد شد و در ایام بازگشایی مدارس نیاز است رانندگان مسیرهای جایگزین را برای عبور و مرور انتخاب کنند.
سرهنگ حمید کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار شیرازنوین، با بیان اینکه بر اساس آمارها امروزه گره‌های ترافیکی شهر شیراز مانند گذشته نیست و به دلایل متعددی این مناطق تغییر کرده و به سمت مراکز ارزان‌فروش شهر هدایت شده است، افزود: در گذشته مناطقی از شهر شیراز به دلیل وجود مراکز خرید و پزشکی گره ترافیکی وجود داشت، ولی امروزه شاهد هستیم ترافیک شهر به سمت دیگری کشیده شده است.
وی حضور 100درصدی نیروهای پلیس به صورت محسوس و نامحسوس در بازگشایی مدارس را مهم توصیف کرد و به شهروندان اعلام کرد نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی در ایام بازگشایی مدارس حضور خواهند داشت تا در امر تسهیل عبور و مرور تلاش دوچندانی داشته باشند. رئیس پلیس راهور شهرستان شیراز، وجود دوربین‌های ثبت تخلفات در سطح شهر را یکی از اقدامات مهم در امر ترافیکی توصیف کرد و بیان داشت: ماهانه بین 3600 تا 4هزار قبض جریمه برای رانندگان متخلف ثبت می‌شود که هم اکنون در شهر شیراز توسط 52 دوربین مانیتورینگ تخلفات رانندگان را ثبت می‌کند. کریمی بیشترین تخلف در شهر را مربوط به تخلف سرعت در بولوار‌های شهید چمران، حسینی الهاشمی و دکتر حسابی مطرح کرد و افزود: مدتی به دلیل قطع بودن سامانه ارسال پیامک برای رانندگان متخلف، ثبت تخلف را باور نداشتند که امروزه به صورت آنلاین، هرگونه ثبت تخلف برای آنها به‌صورت پیامک ارسال می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به حساسیت رفت و آمد دانش‌آموزان به مدارس، جلسات متعددی ویژه ایمنی تردد دانش‌آموزان به خصوص نحوه فعالیت سرویس مدارس با مسئولان مرتبط داشتیم و در این راستا نیز آماده همراهی با دوستان آموزش و پرورش در جهت افزایش امنیت تردد دانش‌آموزان هستیم.
رئیس پلیس راهور شیراز یادآور شد: والدین اصراری بر پیاده کردن فرزندانشان در جلوی در مدارس نداشته باشند و به منظور جلوگیری از انسداد راه و معابر، در محلی مناسب خودرو را متوقف کنند و دانش‌آموز خود را تا مدرسه مشایعت نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی