[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

آنچه بهتر است به جعبه کمک‌های اولیه اضافه کنیم ، روزنامه شیراز نوین

جعبه کمک‌های اولیه دارای تجهیزاتی است که در شرایط حساس می‌توان وسایل مورد نیاز را در آن پیدا کرد اما تعدادی وسایل کارآمد هستند که خودتان باید به آن اضافه کنید.
به گزارش نمناک، داشتن جعبه کمک‌های اولیه در مواقع اورژانسی؛ می‌تواند به حفظ جان و زندگی‌تان کمک کند؛ به خاطر همین است که بیش از 130 سال است مفهوم جعبه کمک‌های اولیه روی کار آمده است؛ اما شاید بعضی از لوازم ضروری که این روزها مورد نیاز می‌باشد، داخل این جعبه وجود نداشته باشد؛ بنابراین حتماً این قسمت از نمناک را مطالعه کنید که این موارد مهم را معرفی خواهیم کرد.
پاور بانک
داشتن یک شارژر همراه یا پاور بانک داخل جعبه کمک‌های اولیه ضروری است، چرا که همه در طول روز به موبایل نیاز داریم و بیشتر کارهایمان نیز از این طریق انجام می‌شوند؛ البته از قبل باید پاور بانک را به طور کامل شارژ کرده باشید.
نوار چسب داکت
نوار داکت یکی از مهمترین لوازمی ‌است که باید داخل جعبه کمک‌های اولیه جای بگیرد؛ چرا که این نوار چسب را می‌توان به چندین روش مبتکرانه و در مواقع اضطراری استفاده کرد؛ مثلاً برای جلوگیری از بدتر شدن شکستگی استخوان یا بستن جای زخم که در حال خون‌ریزی می‌باشد، حتی برای جلوگیری از سرمازدگی یا خیلی دیگر از اقدامات متفاوت به درد خواهد خورد.
قطره شست‌وشوی چشم
اگر شما هم تا به حال مژه‌ای درون چشمتان گیر کرده، چوب یا گرد و غبار داخل چشمتان رفته است؛ می‌دانید که وجود قطره شست‌وشوی چشم چقدر لازم و ضروری است که در چنین شرایطی مانع از عفونت چشم شده و آلودگی‌های چشم را پاک‌سازی می‌کند.
داروی اپی نفرین اورژانسی
اگر کودک شما هم از حساسیت شدید رنج می‌برد، احتمالاً دستگاه تزریق اتوماتیک اپی نفرین را در منزل‌تان دارید؛ وسیله‌ای که برای واکنش آلرژیک خطرناک؛ استفاده می‌شود. اگر چنین مشکلی دارید، حتماً این بسته را داخل جعبه کمک‌های اولیه‌تان قرار دهید.
چسب قطره‌ای یا 123
وجود چسب قطره‌ای یا فوری در جعبه کمک‌های اولیه بسیار ضروری است؛ زیرا شبیه چسبی است که توسط امدادگران اورژانس استفاده می‌شود. این چسب در پوست نفوذ نمی‌کند و می‌تواند پارگی‌های سطحی و جزیی که نیازی به بخیه ندارند را ببندد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی