[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

از شمارش معکوس برای کی‌روش تا بازگشت بازیکن محبوب، روزنامه شیراز نوین

خبرگزاری رویترز گزارشی از وضعیت تیم ملی ایران زیرنظر کارلوس کی روش ارائه کرد.
«رویترز» در گزارشی به وضعیت تیم ملی کشورمان با هدایت کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی برای حضور در مسابقات جام جهانی 2022 قطر پرداخت.
خبرگزاری رویترز نوشت: ایران برای آماده شدن برای حضور در جام جهانی با زمان رقابت می‌کند، اما کارلوس کی روش، سرمربی بازگشته، مطمئن است که بازی‌های دوستانه آینده مقابل اروگوئه و سنگال می‌تواند به آماده سازی تیمش برای مسابقات نوامبر در قطر کمک کند.
پس از ماه‌ها گمانه‌زنی، کی روش هفته گذشته به عنوان جایگزین دراگان اسکوچیچ کروات در رأس کادرفنی تیم ملی ایران قرار گرفت. اما سرمربی سابق رئال مادرید و پرتغال تنها دو ماه فرصت دارد تا ترکیب تیمش را به خوبی تنظیم کند.
کی روش پس از حضور در تیم‌های ملی کلمبیا و مصر به ایران برگشته است. او امسال مصر را تا آستانه صعود به جام جهانی قطر برد.
کی‌روش با تیمی ‌کار خواهد کرد که از هشت سال حضورش در تهران به خوبی می‌شناسد و هدایت ایران را در جام جهانی 2014 و 2018 بر عهده داشته است. او پس از خروج تیمش از جام ملت‌های آسیا در امارات در ژانویه 2019، این نقش را ترک کرد. این مربی 69 ساله در مورد اردوی تدارکاتی در اتریش که هفته آینده آغاز می‌شود و ایران در 23 سپتامبر به مصاف اروگوئه و چهار روز بعد سنگال می‌رود، گفت: این اولین گام ما برای آماده شدن برای جام جهانی است.
رسانه‌ها به نقل از او، گفتند: ما تمام تلاش خود را در داخل و خارج از زمین انجام خواهیم داد تا برای مسابقات آماده شویم. این وظیفه ماست که شرایط را بهبود بخشیم و پیشرفت کنیم و همیشه رو به جلو حرکت کنیم. کی‌روش در حالی تیمش را برای یک رقابت چالش برانگیز در جام جهانی آماده می‌کند که تیمی‌27 نفره را برای این اردو انتخاب کرده است.
16 بازیکن از 23 بازیکنی که چهار سال پیش در جام جهانی روسیه انتخاب شده بودند در فهرست انتخاب شده برای این اردو قرار گرفتند که امید ابراهیمی ‌35 ساله نیز در میان آن‌ها حضور دارد.
این‌ هافبک که در تیم الوکره قطر بازی می‌کند در سال 2018 زیر نظر کی روش بازیکن برجسته‌ای بود اما از نوامبر 2019 تنها دو بازی برای تیم ملی ایران انجام داده است. از دیگر چهره‌های آشنا می‌توان به علیرضا بیرانوند دروازه‌بان و همچنین سردار آزمون از بایرلورکوزن و مهدی طارمی ‌از پورتو اشاره کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی