[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

سرپرست اداره‌کل منابع طبیعی فارس خواستار شد: ایجاد قرارگاه کنترل مخاطرات طبیعی در شهرستان‌های فارس ، روزنامه شیراز نوین


سرپرست اداره‌کل منابع طبیعی فارس خواستار شد:
ایجاد قرارگاه کنترل مخاطرات طبیعی در شهرستان‌های فارس 

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس خواستار ایجاد قرارگاه کنترل مخاطرات طبیعی در شهرستان‌های این استان شد.
منصور رضایی شامگاه شنبه ۲۶ شهریور در جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی برای رفع مشکلات حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کوار که با حضور نماینده مردم سروستان‌، خرامه و کوار در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه اجرای فعالیت‌های آبخیزداری راهکار مؤثری در عبور از بحران کم آبی است، بر لزوم ایجاد قرارگاه کنترل مخاطرات طبیعی با محوریت نمایندگان مردم و فرماندار در شهرستان‌ها برای اجرای فعالیت‌های آبخیزداری تأکید کرد.
او گفت: متأسفانه اضافه‌ برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی دو برابر تزریق آن است که این امر فرونشست دشت‌ها، افت کیفیت آب‌های کشاورزی و کاهش میزان تولید را فراهم می‌کند. سرپرست اداره کل منابع طبیعی آبخیزداری فارس ابراز امیدواری کرد که در شرایط خشک‌سالی، با برنامه‌ریزی و مصرف درست و برداشت حداقلی از سفره‌های آب ‌زیرزمینی، بتوانیم برای ایجاد اشتغال پایدار و رفع مشکلات کم‌آبی گام برداریم. نماینده مردم شهرستان‌های سروستان‌، خرامه و کوار در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بر مقابله با متعرضان و متصرفان به انفال و اراضی ملی با همکاری تمام دستگاه‌ها و مسئولان تأکید و اضافه کرد: انتقال مالکیت منابع طبیعی به اشخاص حقیقی و حقوقی و تبدیل ثروت‌های عمومی به خصوصی تحت هیچ شرایطی و به بهانه مصلحت شهرستان صحیح نیست و در این راستا مقابله با متعرضان به عرصه‌های ملی به شدت در دستور کار قرار دارد.
عبدالعلی رحیمی مظفری در ادامه شهدای عرصه‌های منابع طبیعی را از جمله شهدای واقعی نظام برشمرد و افزود: شهدای این عرصه سرمشق ما برای اجرای شایسته مسئولیتمان در صیانت از انفال الهی و حفاظت از این عرصه‌ها هستند.
نماینده مردم شهرستان‌های سروستان‌، خرامه و کوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه یکی از نیازهای مهم شهرستان اجرای فعالیت‌های آبخیزداری است، خاطرنشان کرد: عملیات آبخیزداری علاوه بر تأمین نیازهای اجتماعی و اقتصادی مردم، نقش مهمی در کنترل سیلاب‌های مخرب دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی