[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

رهبر معظم انقلاب برای رئیس‌جمهور در آستانه سفر به نیویورک آرزوی توفیق کردند، روزنامه شیراز نوین

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با ابراز خرسندی از گزارش و مجموعه اقدامات صورت گرفته از سوی رئیس جمهور در سفر به ازبکستان، برای رئیس جمهور در آستانه سفر به نیویورک آرزوی توفیق کردند.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌ جمهور کشورمان، در بازگشت از سفر ازبکستان با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد و گزارشی از ملاقات‌ها و توافق‌ها در اجلاس سازمان همکاری‌های شانگهای و همچنین برنامه‌های پیش ‌رو در سفر به نیویورک به منظور شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیان کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با ابراز خرسندی از گزارش و مجموعه اقدامات صورت گرفته، برای رئیس جمهور در آستانه سفر به نیویورک آرزوی توفیق کردند.
آیت‌الله رئیسی روز چهارشنبه ۲۳ شهریور در صدر هیئتی سیاسی و اقتصادی تهران را به مقصد سمرقند ترک کرد. وی در نخستین روز سفر خود پس از انجام استقبال رسمی، دیدار و مذاکرات دوجانبه با همتای ازبکستانی خود داشت و در پایان این دیدار، ۱۷ سند همکاری در حوزه‌های اقتصادی، حمل و نقل، ترانزیت، امور فرهنگی و ورزشی امضا شد. همچنین حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به نمایندگی از کشورمان اسناد مربوط به عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری شانگهای را امضا کرد.
رئیس جمهور در حاشیه این اجلاس دیدارهایی با سران کشورهای مختلف از جمله روسیه، چین، پاکستان، بلاروس، قرقیزستان، تاجیکستان، هند و دبیرکل سازمان همکاری شانگهای داشت و سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران را توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با همسایگان و کشورهای منطقه ذکر کرد.
دیدار با تجار ایرانی در ازبکستان، حضور در جمع نمازگزاران مسجد اهل بیت رسول‌الله(ص) سمرقند و غرس نهال یادبود اجلاس از دیگر برنامه‌های آیت الله رئیسی در روز دوم سفر بود. آیت الله رئیسی روز جمعه در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای شرکت کرد و ضمن قدردانی از اعضای کشورهای عضو برای موافقت با عضویت ایران، تعامل و پیوستگی حداکثری با کشورهای منطقه از جمله اعضای سازمان شانگهای و حضور مؤثر در ترتیبات منطقه ای و بین المللی را در کانون سیاست خارجی ایران دانست و گفت: با حضور فعال و مؤثر ایران در فعالیت‌های سازمان شانگهای، این عضویت به عنوان یکی از تحولات مهم در تاریخ این سازمان ثبت خواهد شد. رئیس جمهور قرار است این هفته به منظور شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی