[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

به نحوه اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان انتقاد داریم ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از نحوه اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان انتقاد و خاطرنشان کرد که اجرای ضعیف آموزش و پرورش، قانون رتبه بندی را از 
خاصیت انداخت.
ابراهیم عزیزی در جمع برخی از فعالان فرهنگی با انتقاد از نحوه اجرای ضعیف قانون رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش با ارائه یک آیین نامه ضعیف، قانون رتبه بندی را از خاصیت انداخت.
او افزود: اینکه معلم به نوعی مجبور شود که برای مشمول شدن در قانون رتبه بندی، مدارکی را بارگذاری کند که بعضاً متعلق به او نیست، کار صحیحی نیست و این از ضعف آیین‌نامه وزارتخانه آموزش و پرورش است؛ هرچند که وزارتخانه خود نخواهد که چنین اتفاقی بیفتد.
نایب‌ رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: امروز می‌شنویم که برای بارگذاری مدارک در سایت رتبه بندی، بازار سیاه مدرک‌سازی شکل گرفته و این در شأن معلم و آموزش و پرورش نیست که بازیچه دست چنین گروه‌هایی قرار گیرد. عزیزی خاطرنشان کرد: بنده صراحتاً به شخص وزیر آموزش و پرورش گفتم که با این آیین نامه ضعیف، قانون رتبه بندی معلمان از خاصیت افتاد؛ چراکه منزلت معلم را خدشه دار می‌کند. نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود نیاز اصلی آموزش و پرورش را محتوای مناسب و معلم در تراز دانست و گفت: متأسفانه آموزش و پرورش در این راستا ضربه خورده است. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس اضافه کرد: گلوگاه آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است؛ لذا باید برای پرورش معلم در تراز و محتوای مناسب، روی کیفیت این دانشگاه کار کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی