[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

ساندویچ ارزان با چاشنی میکروب ، روزنامه شیراز نوین

 حسین فرزانه- گروه گزارش
خوردن غذا در رستوران‌‌های شیک و لوکس تجربه ای است که نصیب هرکسی نمی‌شود؛ اما خوردن غذاهای خیابانی وسوسه ای است که موجب می‌شود نبض گذرهای پررهگذر شیراز در دست کسانی قرار گیرد که امروزه آن‌ها را «دوره‌گردهای غذافروش» می‌نامند.
در کنار رستوران‌‌ها و فست‌‌فودهای پرتعداد که کنار هم قارچ‌گونه در تمام خیابان‌ها و معابر شیراز ایجاد شده اند، از همان ابتدای شب سروکله وانتی‌ها و مینی‌بوس‌ها و موتورها و حتی گاری‌هایی در کنار خیابان، وسط پیاده‌‌راه‌‌ها، سر میادین و گوشه و کنار پارک‌ها پیدا می‌شود که جگر و کتف و بال به سیخ می‌کشند یا ذرت و بلال و چای و سمبوسه و فلافل به دست مشتریانشان می‌دهند؛ جوان‌هایی که پی شکم‌گردی بدون وسواس، ساندویچ‌های سمبوسه و فلافل را با حرص و ولع گاز می‌زنند و جگرهای به‌سیخ‌کشیده را لای نان پهن می‌کنند و با لذت تمام میل می‌کنند، بی‌آنکه سلامتی و بهداشت این نوع خوردنی‌ها برایشان چندان مهم باشد.
نیاز به میکروسکوپ هم نیست؛ حتی بعضاً با چشم غیرمسلح هم می‌توان رد میکروب را از کف و دیواره‌های وانت تا سکو و میز آماده سازی غذا و کف دستان فروشنده‌‌ها مشاهده کرد! اما جوان‌هایی که ساندویچ‌های به نسبت ارزان این دوره‌گردها را سق می‌زنند، می‌گویند که خوشمزه است و طعم و مزه انحصاری دارد!
متأسفانه اینان به بهانه اشتغال، در سایه غفلت یا مصلحت‌سنجی‌های مسئولان شهری و بهداشتی، فرصت را غنیمت شمرده و بدون کوچک‌ترین مجوزی، شبانه خوراکی‌هایی را به خورد مردم می‌دهند که نه محتویات آن بهداشتی و سالم و استاندارد است و نه شیوه طبخ آن. حتی آشپز و متصدی آن هم بعضاً با بهداشت بیگانه اند؛ به گونه ای که تمام دانش‌ آنان از بهداشت، پوشیدن دستکش‌های یک‌ بار مصرفی است که با همان دستکش‌‌ها هم غذا آماده می‌کنند، هم آن را سرو می‌کنند و هم پول می‌گیرند و عرق جبین خشک می‌کنند.
کند شدن تردد پیاده و سواره، تجاوز به حقوق طبیعی شهروندانی که قصد عبور از مسیرهای پیاده یا سواره را دارند، رعایت نکردن نظافت از سوی مشتریان فست‌‌فود‌ها، تجمع‌‌های بی ‌اندازه و غیرقابل کنترل و مزاحمت‌‌هایی که این تجمع‌ها به اشکال مختلف برای مردم ایجاد کرده و می‌کند، از دیگر عوارضی است که فعالیت این دوره‌گرد‌های اغذیه فروش 
ایجاد می‌کند.
البته مسئولان شهری و بهداشتی شیراز قطعاً از عوارض پرشمار این گونه فعالیت‌های غیرمجاز بی خبر نبوده و نیستند و در سال‌های گذشته همواره با این دوره‌گرد‌ها برخورد کرده اند، اما متأسفانه هر روز بر شمار فعالان این عرصه غیرمجاز افزوده می‌شود.
رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز اخیراً گفته است: «ما هم از این وضع گله‌مندیم و نگرانی‌مان را از به خطر افتادن سلامت مردم اعلام کرده ایم.» معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز نیز گفته است: «به هیچ عنوان مجوزی به این دوره‌گردها برای تهیه غذا به شکل فعلی داده نشده است.»
حالا اما روز یکشنبه سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شیراز از اجرای طرح سامان‌دهی کبابی و جگرفروشی‌های سیار در شیراز خبر داده و گفته است: «سلامت مردم خط قرمز ماست.» او با ابراز نگرانی از اینکه اخیراً در حاشیه خیابان‌های پرترافیک شهر شاهد عرضه کباب، دل و جگر و قلیان و… هستیم، گفته است: این روند عرضه محصولات غذایی به صورت غیراستاندارد، غیربهداشتی و سیار نه تنها سلامت و امنیت شهروندان را تهدید می‌کند، بلکه زیبایی بصری شهر را هم برهم زده است.
طاهری تأکید کرده است: عرضه مواد غذایی به ویژه مواد غذایی پخته شده توسط دست‌فروش‌ها تحت هیچ شرایطی مجاز نیست و تنها واحد‌های صنفی دارای مجوز‌های لازم از دستگاه‌های اجرایی امکان عرضه اینگونه محصولات به مردم را دارند.
وی همچنین گفته است: اساساً مواد اولیه مورد مصرف در این اماکن، به دلیل بدون هویت بهداشتی بودن، تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی محسوب می‌شود. افرادی که از دست‌فروشی‌ها مواد غذایی خریداری و مصرف می‌کنند، باید بدانند که هیچ نظارتی بر نحوه تهیه، تولید، نگهداری و طبخ آن‌ها وجود نداشته و از نظر بهداشتی 
تأیید نمی‌شود.
معاون فرماندار شیراز از اجرای طرح سامان‌دهی اغذیه‌فروشی‌های سیار خبر داده و گفته است: در این طرح، بازدید‌های مشترک شبانه در چند نوبت از مراکز عرضه سیار کباب و جگر در سطح شهر انجام می‌شود و با هرگونه فعالیت فاقد مجوز که برهم‌زننده نظم و سلامت عمومی جامعه باشد، برخورد می‌شود که در این راستا شهرداری شیراز با حمایت دستگاه‌های حاکمیتی و نظارتی، حسب وظیفه ذاتی خود و بر اساس قوانین و ضوابط مربوطه، نسبت به جمع آوری این مشاغل مزاحم اقدام خواهد کرد.
قطعاً برخورد با عرضه‌کنندگان انواع خوراکی‌های غیرمجاز، همان گونه که در سال‌های گذشته مسبوق به سابقه بوده، می‌تواند به سلامت مردم کمک شایان‌توجهی نماید؛ اما اقدامات تکمیلی و ایجابی در کنار برخورد سلبی، می‌تواند موضوع عرضه کنندگان سیار اغذیه در شیراز را به سرانجام 
مناسبی برساند.
به عنوان مثال، سال 97 با مصوبه شورای شهر شیراز قرار شد شهر غذا در یکی از خیابان‌های این کلان‌شهر (مشکین فام) با هدف سامان‌دهی اغذیه‌فروشی‌های سیار ایجاد شود. اما با گذشت چهار سال از زمان این وعده، هنوز خبری از افتتاح و بهره‌ برداری از این خیابان نیست. خیابان غذای سی تیر و خیابان غذای باب همایون در تهران، خیابان غذای لشکرآباد در اهواز، خیابان‌ غذای باهنر، میدان خیام و مجموعه پدیده شاندیز مشهد، بوستان غذای گل نرگس در کرج و خیابان غذای شریعتی شمالی در بجنورد، از نمونه‌های موفق ایجاد خیابان غذا در کشور است. شکی نیست راه‌اندازی خیابان غذا در چند نقطه از شهر و نظارت لازم و کافی بر فعالیت آن، می‌تواند کمک بزرگی به اشتغال نماید و ضمن تأمین سلامت مردم، به گردشگری غذا نیز کمک کند.
د‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر هر حال بهتر است تا زمانی که هنوز خیابان غذا د‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر شیراز مثل سایر شهرها راه اند‌‌‌‌‌‌‌‌‌ازی نشد‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه، مسئولان نظارت د‌‌‌‌‌‌‌‌‌قیق تری بر ماجرا د‌‌‌‌‌‌‌‌‌اشته باشند‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تا اقلام غذایی که د‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر ساعات پایانی شب به فروش می‌رسند،‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سلامت مردم را بیش از این به خطر نیندازند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی