[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

اراضی روستای شهید مرادی سنددار شد ، روزنامه شیراز نوین

طی مراسمی با حضور صف شکن مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز، سید مهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس، معاونان و مسئولان بنیاد مسکن شیراز در روستای شهید مرادی از توابع بخش ارژن شهرستان شیراز، ۱۳۰ جلد سند مالکیت تک برگ تحویل اهالی 
روستا گردید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس، در این مراسم شورای اسلامی و دهیاری روستا از خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شیراز تقدیر کردند. مسعود صف شکن مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز در حاشیه این مراسم، صدور سند روستایی را اقدامی در جهت قانونمند شدن معاملات، جلوگیری از زمین‌خواری و رویکردی برای تأمین درآمد و معیشت روستاییان دانست و افزود: بنیاد مسکن با همکاری ثبت اسناد و املاک به این کار مبادرت ورزیده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز ادامه داد: صدور سند مالکیت یکی از برنامه‌هایی است که از سال‌ها پیش تاکنون در برنامه‌های توسعه دنبال شده است و هویت انکارناپذیر به خصوص برای روستاها محسوب می‌شود.
صف شکن با اشاره به مزایای سنددار کردن املاک روستایی گفت: این سند یک پشتوانه محکم برای فرد روستایی به شمار می‌رود که کاربردهای مختلفی می‌تواند داشته باشد. مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز با بیان اینکه اسناد املاک روستایی در بحث وثیقه بانکی نیز کاربردهای متفاوت دارد، اظهار داشت: تا قبل از سند روستایی، افرادی که ساکن روستا بودند، برای دریافت تسهیلات به خصوص در بحث ضامن با مشکلاتی مواجه می‌شدند و مجبور به روش ضمانت زنجیره‌ای بودند؛ اما اکنون فردی که ملک مسکونی او سند تک برگ دارد، می‌تواند از آن به عنوان وثیقه استفاده کند. صف شکن یادآور شد: صدور سند گامی در راستای بهره‌مند شدن جوامع روستایی از مزایای مالکیت تثبیت‌ شده در توسعه موزون است تا منابع در میان مردم روستا به گونه‌ای تقسیم شود که همه روستاییان امکان استفاده از حقوق خود را پیدا کنند. سید مهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس نیز با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن بر لزوم شتاب بخشی به صدور اسناد مالکیت در روستاها به عنوان یک ضرورت تأکید کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی