[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

بازآفرینی شهری فقط بحث کالبدی نیست، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راه و شهرسازی فارس:
بازآفرینی شهری 
فقط بحث کالبدی نیست

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: بازآفرینی بیشتر اقدامات برنامه ای است تا صرفاً اقدامات کالبدی؛ البته کارهای کالبدی در دست انجام است، اما صرفاً احداث مدرسه، خانه محله یا احداث ورزشگاه یا آسفالت معابر نیست؛ بلکه باید یک سری برنامه‌ها بیشتر در حوزه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نیز صورت گیرد؛ چراکه بازآفرینی فقط بحث کالبدی نیست.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (فارس)، محمودرضا طالبان مدیرکل راه و شهرسازی فارس در ستاد بازآفرینی شهری استان فارس، با اشاره به اینکه هشت شهر دارای محلات هدف بازآفرینی و از سنوات گذشته مصوب شده است، اظهار داشت: با تغییرات صورت گرفته در شهرها، نیاز به بازبینی است که در چهار شهر آموزش برای ستاد بازآفرینی انجام شده و چهار شهرستان نیز در شرف انجام است.
وی با بیان اینکه تلاش بر این است که هر ماه یک جلسه برگزار شود، افزود: فرمانداران باید ستاد شهرستانی تشکیل دهند و نتایج آن جلسات در ستاد استانی مطرح شود. طالبان با اشاره به تخفیف عوارض ساختمانی در بازآفرینی شهری عنوان کرد: از 20 تا 100 درصد تخفیف عوارض ساختمانی را داریم. برای بازآفرینی که حداقل باید 50 درصد رعایت شود؛ البته مصوبه جدید نیز باید 
ابلاغ شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی