[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

نیم‌فصل اول تا جام جهانی تمام نمی‌شود!، روزنامه شیراز نوین

بعد از جلسه «کارلوس کی‌روش» با مسئولان سازمان لیگ، با توجه به درخواست سرمربی پرتغالی تیم ملی، برنامه مسابقات لیگ برتر تغییر کرد.
به گزارش فوتبال 360، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشستی مشترک با مهدی محمدنبی و منصور قنبرزاده، نایب‌رئیس اول و دوم فدراسیون فوتبال، محمدرضا کشوری سرپرست سازمان لیگ و سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات لیگ حضور پیدا کرد و درباره برنامه‌ریزی تیم ملی تا مسابقات جام جهانی و تداخل آن با مسابقات لیگ برتر، گفت‌وگوها میان طرفین انجام شد تا برنامه‌ریزی جدید مسابقات لیگ برتر، براساس خواسته سرمربی جدید تیم ملی انجام شود.
سهیل مهدی پیشتر در جلسه‌ای با دراگان اسکوچیچ شرکت کرده بود و با سرمربی سابق تیم ملی برنامه‌های مرتبط با مسابقات لیگ برتر را هماهنگ کرده بود اما با توجه به تغییر و تحولات رخ داده در تیم ملی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ خواستار برگزاری جلسه‌ای با کارلوس کی‌روش شد و این جلسه روز شنبه برگزار و خروجی آن، تغییر در برنامه‌ریزی مسابقات لیگ برتر بود، به طوری‌که برخلاف برنامه‌ریزی قبلی، نیم‌فصل نخست لیگ بیست‌ودوم تا پیش از جام جهانی به پایان نمی‌رسد.
لطف بزرگ به تیم‌ها؛ برنامه لیگ دیگر فشرده نیست
سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره جلسه برگزار شده با کارلوس کی‌روش در گفت‌وگویی رادیویی توضیح داد: «ما می‌خواهیم یک برنامه‌ریزی داشته باشیم تا هم لیگ لطمه نخورد و هم به تیم ملی کمک کنیم. قاعدتاً نمی‌توانیم نیم‌فصل را تا قبل از جام جهانی به اتمام برسانیم و دیگر بازی‌ها تا قبل از جام جهانی فشردگی ندارد و مثل کشورهای دیگر چند هفته باقیمانده را خارج از فشار برگزار می‌کنیم».
مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ ضمن توضیح عدم اتمام نیم‌فصل اول تا پیش از جام جهانی گفت: «با این شرایط نیم‌فصل تا جام جهانی تمام نمی‌شود. برای ما بهترین حالت این بود که نیم‌فصل را تا جام جهانی تمام کنیم و نقل‌وانتقالات را در زمان برگزاری جام جهانی داشته باشیم. ‌در این 2 ماه تا مسابقات جام جهانی 5 یا 6 هفته را برگزار خواهیم کرد و تیم‌ها با استراحت بیشتری در هفته‌های قبل از جام جهانی بازی خواهند کرد».
سهیل مهدی با اشاره به درخواست کی‌روش گفت: «در خلال مسابقات لیگ هم بازیکنان ملی‌پوش که در لیگ داخلی بازی می‌کنند، چند روزی در اختیار تیم ملی قرار می‌گیرند و مجدداً به تیم باشگاهی ملحق خواهند شد».
مهدی درباره تعویق احتمالی دیدارهای لیگ برتر بعد از اتمام جام جهانی گفت: «3-2 هفته جابه‌جا می‌شود، ولی چون ما لیگ را به موقع شروع کردیم این موضوع قابل جبران خواهد بود. سعی خودمان را می‌کنیم درباره ساعت مسابقات حداقلِ تغییر زمان را داشته باشیم».
لطفاً این مسائل را شخصی نکنید!
سهیل مهدی درباره تغییرات انجام شده در برنامه لیگ بعد از حضور کی‌روش توضیح داد: «باید بپذیریم که جام جهانی هست و تغییر برنامه مسابقات لیگ با تغییر سرمربی تیم ملی اجتناب‌ناپذیر بود. با سرمربی قبلی برنامه‌ای را چیده بودیم و منطقی است که وقتی سرمربی عوض می‌شود برنامه‌ریزی هم دستخوش تغییر شود».
مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ با گلایه از برخی رفتارها در قبال درخواست‌های کادرفنی تیم ملی گفت: «این موضوع شخصی نیست و هر مربی بنا به تعهداتی که دارد برای یک رویداد بزرگ مثل جام جهانی نیاز دارد که برنامه‌ریزی داشته باشد و نباید مسئله را شخصی کنیم».
بازی با روسیه و اردوی امارات؟ اطلاعی ندارم
سهیل مهدی درباره دیدار تدارکاتی احتمالی تیم ملی مقابل روسیه توضیح داد: «من اطلاعی از برنامه بازی‌های تیم ملی ندارم. به نظر می‌رسد که بازی دیگری هم قبل از جام جهانی داشته باشیم، ولی من اطلاع کاملی از قطعیت آن ندارم».
مهدی ضمن رد تلویحی شایعه برگزاری اردوی تیم ملی در امارات گفت: «من اطلاعی از این موضوع ندارم و اگر هم چنین برنامه‌ای باشد‌ به ما اطلاعی ندادند. با توجه به فرصت کم، نمی‌توانیم اردویی را برگزار کنیم. البته شاید اردو قبل از جام جهانی آن‌هم برای چند روزی باشد».

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی