[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

شمسایی: خوب شد که به مراکش باختیم!، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه حضور در تورنمنت تایلند کمک زیادی به او در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا کرده است، گفت: چهار بازیکن ما دچار آسیب دیدگی بودند.
تیم ملی فوتسال ایران در آستانه مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا، به تورنمنت ۶ جانبه تایلند رفت تا شاگردان وحید شمسایی اردوی اصلی آماده سازی خود را در این تورنمنت پشت سر بگذارند. ایران در مرحله گروهی با شکست فنلاند و ویتنام به مرحله نیمه نهایی صعود کرد و در این مرحله هم تایلند را با نتیجه ۳ بر ۲ از پیش رو برداشت. ملی پوشان اما در نهایت در دیدار فینال با نتیجه ۳ به ۴ مقابل مراکش شکست خوردند و نایب قهرمان شدند.
وحید شمسایی ضمن تشریح عملکرد تیمش در این تورنمنت، از حضور پرقدرت تایلند و ویتنام در مسابقات آسیایی خبر داد و تأکید کرد که باخت به مراکش در فینال کمک زیادی به او کرده است:
تورنمنت تایلند به ما خیلی کمک کرد. شاید تا شبی که به تایلند رفتیم این قدر از این تورنمنت ذهنیت نداشتم تا اینکه وارد مسابقات شدیم. بر اساس رجیستر بازیکنان، ۱۶ نفر را به تایلند بردم تا آن‌ها را در یک تورنمنت بین‌المللی از نزدیک ببینم. با چهار سبک متفاوت تا دیدار فینال بازی کردیم و خوشحالم که بازیکنان هم عملکرد خوبی داشتند.
فنلاند یک تیم فیزیکی و ماشینی بود. در بازی اول مقابل آن‌ها قرار گرفتیم و شرایط خوبی داشتیم. ویتنام و تایلند هم پیشرفت زیادی داشته‌اند. با این دو تیم در مسابقات قهرمانی آسیا حریف مستقیم نیستیم ولی احتمال دارد در مرحله حذفی ابتدا با ویتنام و سپس با تایلند روبه‌رو بشویم. به هر حال این تورنمنت، شبیه سازی خوبی برای ما بود. ویتنام مربی آرژانتینی آورده که دوست خود من بود. تایلند هم با مربی اسپانیایی سر‌سخت بود و قطعاً در مسابقات قهرمانی آسیا متفاوت ظاهر می‌شوند.
ما شکل جدیدی را در تیم ملی پیاده کردیم و سیستم دفاعی را تغییر دادیم. این نیاز به زمان دارد. سه بازی فوق العاده را پشت سر گذاشتیم. مقابل مراکش هم خدا مرا دوست داشت که باختیم چون اگر در این بازی پیروز می‌شدیم شاید فکر می‌کردیم همه چیز ایدئال است.
این تورنمنت چند مزیت داشت. از بازیکنان شناخت کامل‌تری پیدا کردیم. علاوه بر این زوج سازی انجام دادیم و برنامه‌ها را در قالب مسابقه پیاده کردیم. در این تورنمنت حتی پیش آمد که ابتدا از حریف عقب بیافتیم و در نهایت به بازی برگردیم و برنده بشویم. در واقع هر کاری که باید انجام می‌دادیم، انجام شد. در تایلند حق داشتیم ببازیم ولی در مسابقات قهرمانی آسیا در کویت حق باخت نداریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی