[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

آب آشامیدنی اولویت اول است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکید بر اینکه تأمین آب آشامیدنی اولویت اول این استان محسوب می‌شود، تلاش‌های انجام شده برای این مهم را خوب توصیف و در عین حال تأکید کرد که با توجه به وضعیت برخی مناطق، اقدامات باید از سرعت بیشتری برخوردار شود.
محمدهادی ایمانیه دوشنبه 28 شهریور در جمع مردم بخش کربال از توابع شهرستان خرامه، گفت: شهرستان‌های خرامه، رستم و فراشبند، نقطه هدف مدیریت ارشد استان برای محرومیت‌زدایی است.
ایمانیه با تأکید بر اینکه تأمین آب آشامیدنی مردم، اولویت اول استان فارس محسوب می‌شود، گفت: تلاش‌های بسیار خوبی توسط بسیج سازندگی و مدیریت آبفای استان برای تأمین آب شرب مردم انجام شده است؛ منتها با توجه به وضعیت منطقه کربال، باید تلاش‌ها در این ناحیه از سرعت بیشتری برخوردار شود.
وی افزود: بسیج سازندگی و آب و فاضلاب استان، جدول زمان‌بندی و برنامه عملیاتی تأمین آب آشامیدنی سالم برای کل شهرستان خرامه را تدوین و ارائه کنند تا مشکل این شهرستان در اسرع وقت 
مرتفع شود.
ایمانیه خاطرنشان کرد: در فاصله این سفر تا سفر قبلی، معابر ۱۷ روستای شهرستان خرامه با متراژ ۳۴هزار مترمربع توسط بنیاد مسکن استان آسفالت و ۲۴ کیلومتر جاده کربال به خرامه روکش آسفالت و ۳ دستگاه آب‌شیرین‌کن هم خریداری و آماده نصب شده است.
وی همچنین به موضوع اشتغال اشاره کرد و گفت: معاون امور اقتصادی استانداری، کارگروهی متشکل از صندوق کارآفرینی، کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد مستضعفان، بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه و اداره تعاون و کار و اوقاف تشکیل داده و موضوع اشتغال اهالی منطقه را پیگیری نماید.
استاندار فارس با اشاره به تغییر اقلیم آب و هوایی و لزوم تغییر شغل، گفت: کشاورزی به شیوه مرسوم و قدیمی دیگر میسر نیست؛ لذا اگر اصرار بر کشاورزی باشد، باید به سمت اصلاح الگوی کشت قدم برداریم و محصولاتی که مصرف آب کمتری دارند و کاشت‌های گلخانه ای در اولویت قرار بگیرند. ایمانیه با بیان اینکه تسهیلات مربوط به تبصره ماده ۱۶ در شهرستان خرامه دو برابر می‌شود، ادامه داد: فولاد خرامه شبکه فاضلاب این شهر را اجرا و از پساب آن جهت صنعت استفاده کند.
استاندار فارس همچنین از خیران و معتمدان که اصالتاً اهل خرامه هستند اما در شیراز سکونت دارند، خواست که مجمع خیرین این شهرستان را تأسیس کرده و بخشی از مشکلات این شهر را با همکاری مدیریت استان مرتفع کنند. در این سفر مصوب شد کارگروهی مرکب از فرمانداران و مسئولان کشاورزی و آب سه شهرستان مرودشت، زرقان و خرامه نسبت به مقدار و چگونگی تخصیص آب از سد درودزن به کشاورزی ۳ شهرستان و اصلاح الگوی کشت در مسیر آب رسانی از طریق سد درودزن تصمیم گیری کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی