[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

نبرد فجر و سایپا پس از هشت سال، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: از آخرین دیدار فجرشهیدسپاسی مقابل سایپا حدود بیش از هشت سال می‌گذرد. طی این سال‌ها فجر همواره در لیگ یک حضور داشته و سایپا در لیگ برتر و اتفاقاً درست در سالی که فجر توانست به لیگ برتر صعود کند، هم‌زمان سایپا به لیگ یک سقوط کرد تا باز هم شاهد رویارویی این دو تیم نباشیم.
اما امسال بالاخره هر دو تیم در یک دسته قرار گرفته‌اند و امروز خاطرات بازی‌های بعضاً عجیب دو تیم زنده خواهد شد. از نبرد سال 77 که فجری‌ها با درخشش فراز فاطمی ‌در تهران 5 گل به سایپا زدند تا روزی که سایپا با هتریک کریم انصاری‌فرد، شکست پنج بر صفر را به فجر تحمیل کرد. 
آخرین پیروزی فجر مقابل سایپا هم به دیدار دو تیم در سال 92 در ورزشگاه شهید دستغیب باز می‌گردد که فجر با گل تماشایی عباس محمدرضایی که در دقیقه 90 و در ورزشگاه شهید دستغیب به ثمر رسید، موفق به کسب سه امتیاز خانگی شد.
اما شرایط امروز دو تیم با آن روزها زمین تا آسمان تفاوت دارد. سایپا یک تیم منسجم پایتخت نشین بود و فجر هنوز همان تیم سازنده‌ای که ایران برایش احترام قائل بود. حالا ولی هر دو تیم آرزویشان رسیدن به لیگ برتر است و در این راه، کار بسیار سختی دارند.
فجر با رجب‌زاده هنوز شکستی را تجربه نکرده اما کسب شش امتیاز از چهار بازی هم آن چیزی نیست که ایدئال هواداران باشد. از طرفی سایپا با محمود فکری لیگ را با دو پیروزی آغاز کرد اما پس از آن مقابل خیبر شکست خورد و برابر پارس جنوبی هم به تساوی رسید تا با هفت امتیاز در رتبه پنجم قرار بگیرد، یعنی یک امتیاز و یک رتبه بالاتر از فجر.
حالا این دو بازیکن سابق فجرشهیدسپاسی که از بزرگ‌ترین بازیکنان تاریخ لیگ ایران محسوب می‌شوند، رودرروی هم قرار می‌گیرند تا ببینیم آیا سایپا موفق به تحمیل اولین شکست به فجر می‌شود یا فجر دومین شکست خانگی را به سایپا تحمیل می‌کند؟
در سایر بازی‌های امروز تیم شمس آذر قزوین صدرنشین رقابت‌ها میزبان شهرداری همدان است، تیم بحران زده و عجیب و غریب امید وحدت به مصاف دریای بابل می‌رود، چادرملو اردکان با استقلال ملاثانی دیدار می‌کند، آرمان گهر در سیرجان پذیرای خوشه طلایی ساوه است، ون پارس اصفهان و خیبر خرم آباد در فولاد شهر به مصاف هم می‌روند، چوکا در تالش پذیرای پارس جنوبی جم است و بالاخره خلیج فارس ماهشهر به مصاف شهرداری آستارا خواهد رفت.
آخرین نبرد هفته را فردا(چهارشنبه) تیم‌های استقلال خوزستان و مس شهربابک برگزار خواهند کرد.
در جدول رده بندی پس از شمس آذر که با 10 امتیاز صدرنشین است، آرمان گهر و استقلال ملاثانی با هشت امتیاز دوم و سوم هستند.
در انتهای جدول هم چوکای تالش سه امتیازی است و تیم‌های دریای بابل و امید وحدت بدون امتیاز در رتبه‌های هفدهم و هجدهم قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی