[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۲
  • دوره جدید

مصالح بومی برای مسکن ملی ، روزنامه شیراز نوین

در ششمین جلسه شورای مسکن استان تفاهم‌نامه تأمین مصالح و خدمات مهندسی بین دستگاه‌های اجرایی استان منعقد شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی فارس، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در خصوص تفاهم‌نامه همکاری تأمین مصالح ساختمانی طرح نهضت ملی مسکن این استان گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه، بین ۸۰ تا ۹۰ درصد مصالح ساختمانی موردنیاز این طرح از درون استان تأمین خواهد شد.
ایمانیه افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس نیز طی یک ماه آینده یک نقشه راه را تحویل دهد تا طی پنج سال آینده ۱۰ تا ۲۰ درصد باقی‌مانده از مصالح ساختمانی موردنیاز در داخل استان تأمین شود.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس نیز در خصوص این تفاهم‌نامه گفت: تفاهم‌نامه همکاری تأمین مصالح ساختمانی، ارائه خدمات فنی و اجرایی و فرآورده‌های با کیفیت استاندارد با هدف انجام گردش یک‌هزار و ۵۰۰میلیارد تومانی طرح نهضت ملی مسکن در استان به امضا می‌رسد.
طالبان افزود: بر این اساس، برای تأمین مصالح ساختمانی موردنیاز احداث ۲۰۰هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، اولویت با تولیدات بومی استان است.
وی ادامه داد: قطعاً منافع این تفاهم‌نامه که بین استانداری فارس، راه و شهرسازی، سازمان صمت، خانه صنعت، معدن و تجارت، اداره‌کل استاندارد استان و اتاق اصناف مرکز استان به امضا رسید، عاید استان خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس در خصوص بحث تأمین زمین برای مسکن اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های شیراز گفت: از چندی پیش در دستور کار قرار داده‌ایم که برای این منظور یک سری از اراضی دولتی را در کارگروه مسکن استان مصوب خواهیم کرد.
محمودرضا طالبان افزود: زمین پیش‌بینی‌شده به مساحت ۷۷ هکتار در اراضی حسینی الهاشمی و شمال شهرک گلستان واقع است که با الحاق آنها به اعضای هیئت‌علمی واگذار خواهد شد.
استاندار فارس همچنین در خصوص واگذاری زمین به واجدان شرایط طرح جوانی جمعیت گفت: بر اساس قانون جوانی جمعیت، کسانی که فرزند سوم آنها آبان‌ماه ۱۴۰۰ به بعد متولد شده، مشمول دریافت یک قطعه ۲۰۰متری زمین به‌عنوان هدیه از جانب 
دولت می‌شوند.
ایمانیه افزود: بنابراین، به واجدان شرایط این طرح در شهر شیراز و صدرا در شهر صدرا و به واجدان شرایط سایر شهرستان‌ها نیز در مرکز شهرستان زمین 
واگذار می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس نیز گفت: حدود سه‌هزار نفر در استان در طرح جوانی جمعیت نام‌نویسی کردند که حدود ۸۰۰ نفر تأیید شده و ۱۲۶ نفر نیز زمین خود را دریافت کرده‌اند.
طالبان افزود: طرح جوانی جمعیت مصوب مجلس است و کسانی که فرزند سوم آنها از اول آبان‌ماه ۱۴۰۰ متولد شده، واجد دریافت یک قطعه زمین به‌عنوان هدیه از جانب دولت هستند.
وی ادامه داد: زمین موردنیاز برای این طرح در همه شهرهای استان تأمین شده، اما در شهر شیراز چون بر اساس همین قانون امکان واگذاری زمین در شهرهای بالای ۵۰۰هزار نفر جمعیت وجود ندارد و این زمین باید از طریق شهرهای هم‌جوار یا شهر جدید مجاور تأمین شود، به واجدان شرایط شهرهای شیراز و صدرا در شهر صدرا زمین واگذار خواهد شد.
او اظهار کرد: تنها هزینه‌ای که از واجدان شرایط دریافت این زمین دریافت می‌شود، هزینه آماده‌سازی به قیمت تمام‌شده است که عدد قابل‌توجهی هم 
نخواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی