[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: در انتظار پاسخ طرفین هستیم ، روزنامه شیراز نوین

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که همچنان منتظر پاسخ تمام طرف‌های مشارکت کننده در مذاکرات رفع تحریم‌ها به متن پیشنهادی توافقی است که او دو ماه پیش ارائه داد.
به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، جوسپ بورل این مطلب را پس از برگزاری نشست غیررسمی وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیان کرد و افزود که پیش‌نویس او برای توافق نهایی همچنان روی میز است و روی میز می‌ماند.
بورل اضافه کرد که راه حل بهتری از متن ارائه شده نمی‌بیند و این سند «چیزی نیست که منسوخ شود».
این دیپلمات اسپانیایی گفت: من منتظر [دریافت] موضع همه درمورد متن پیشنهادی هستم؛ زیرا اگر صادقانه صحبت کنم، هیچ چیز دیگری را نمی‌بینم که بتواند به توافق نهایی منجر شود.
بورل روند مذاکرات رفع تحریم‌ها را تا اواسط ماه گذشته میلادی «همگرا» توصیف کرد و افزود: اما پس از آن، طرف‌ها پیشنهادهایی را ارائه کردند که مطمئناً به دنبال نتیجه نهایی نبود.
او که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است، اضافه کرد که در روزهای اخیر تحول خاصی رخ نداده و «انتظار ندارم در این هفته نیز اتفاقی بیفتد».
به گزارش ایرنا، مذاکرات رفع تحریم‌ها پس از ماه‌ها گفت‌وگوهای فشرده به نقطه‌ای رسیده است که اگر آمریکا الزامات شکل‌گیری یک توافق پایدار و قابل اتکا را بپذیرد، توافق نهایی در کوتاه‌ترین زمان حاصل خواهد شد.
ایران تأکید دارد که شرط رسیدن به توافق رفع مؤثر و پایدار تحریم‌ها به نحوی است که انتفاع اقتصادی مردم تأمین شود و موضوعی به عنوان اهرم فشار جهت استفاده علیه ایران نماند.
اما دولت ضعیف جو بایدن که به دلیل مشکلات داخلی و فشار رژیم صهیونیستی قدرت تصمیم‌گیری برای بازگشت به توافق هسته‌ای را ندارد، به تاکتیک مقصرنمایی و تعیین ضرب‌الاجل‌های ساختگی متوسل و باعث طولانی شدن روند مذاکرات شده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی