[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

مسیر آزادراه، آزاد شود ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: مشکلاتی برای افتتاح مجتمع‌های بین راهی مسیر آزادراه شیراز- اصفهان وجود دارد که باید ظرف ۲ هفته این مشکلات برطرف شود. به گزارش شیرازنوین، محمدهادی ایمانیه عصر دیروز در جلسه مربوط به سرمایه‌گذاری آزادراه شیراز- اصفهان با بیان اینکه تصمیم و تلاش بر این است که تا آخر سال 6 قطعه این آزادراه زیر بار ترافیک برود، اظهار داشت: لازمه تحقق این امر تکمیل شدن اقامتگاه‌های بین راهی است که 10 مجتمع پیش‌بینی شده و امروز مشکلات آن بررسی شد.
وی با اشاره به برخی از مشکلات در این زمینه گفت: برخی از اقامتگاه‌ها با معارضانی روبه‌رو هستند که حق معارضان قانونی داده و با معارضان غیرقانونی برخورد می‌شود؛ چون هر کاری که در استان قرار است بشود، تعدادی به صورت غیرقانونی معارض می‌شوند.
استاندار فارس با بیان اینکه فرمانداری‌های که مرتبط با این مجتمع‌های رفاهی هستند باید همت ویژه داشته باشند، افزود: اصل بر همان محلی باشد که قبلاً انتخاب شده است؛ مگر اینکه تلاش و مذاکره شده و اگر 500متری جابه‌جا و مشکلات معارضان حل شود، به شرط اینکه در همان محدوده باشد، مجتمع‌ها افتتاح شود. 
وی با بیان اینکه تا 2 هفته آینده این مشکل حل شود چون برای افتتاح آزادراه عجله داریم، تصریح کرد: به عنوان کار جهادی مشکل مجتمع‌های رفاهی باید برطرف شود و ما دولتی‌ها موظف هستیم از حیثیت دولت حمایت کنیم و دولت تصمیم گرفته به عنوان بزرگ‌ترین پروژه عمرانی این آزادراه افتتاح شود.
استاندار فارس در پایان تصریح کرد: هر 4 فرماندار اگر توان حل مشکل را ندارند، کتباً به من اعلام کند تا فردی را بفرستم و مشکل حل شود.
محمدیان، مجری طرح آزادراه نیز در این جلسه با بیان اینکه این آزادراه با توجه به شرایط و ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند رونق زیادی برای منطقه داشته باشد، گفت: آزادراه در استان فارس در حال اجراست و مالکیت و رونقی که ایجاد می‌کند، متعلق به استان فارس است؛ بنابراین همه کمک دهند تا با برنامه‌ زمان‌بندی در فاز بهره‌برداری و تکمیلی اتفاقات خوبی بیفتد. وی با بیان اینکه در حال حاضر برای 8 واحد مجتمع خدمات رفاهی که در این مسیر قرار گرفته است مشکلاتی وجود دارد، افزود: 60 دستگاه در این مسیر دخیل هستند که باید برخی از دستگاه‌ها توجه ویژه داشته باشند تا انجام پروژه آزادراه سرعت بیشتری بگیرد. بابک دایی، مدیرکل اقتصاد و دارایی استان فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه اگر بنا باشد که آزادراه در بهمن‌ماه افتتاح شود باید مجتمع‌ها برقرار باشد تا افتتاح آزادراه واقعی باشد، گفت: تسریع بر رفع موانع افتتاح آزادراه در 4 شهرستانی که قرار می‌گیرند، باید در نظر گرفته شود. محمود رضایی، معاون عمرانی استاندار فارس نیز با بیان اینکه در مسیر 10 مجتمع رفاهی دیده شده که جزء تصمیمات الزامی است، افزود: همزمان با طراحی آزادراه این مجتمع‌ها دیده شده است. وی تصریح کرد: در برخی از شهرهای در مسیر، معارضانی برای احداث مجتمع‌ها وجود دارد، ولی هیچ معارضی نباید منجر به تعطیلی پروژه شود؛ بلکه می‌توان سهم این معارضان را پرداخت کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی