[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

وجهه پرورش و تربیت در دوران کرونا دچار آسیب جدی شد، روزنامه شیراز نوین

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: تأکید بر این است که برنامه‌های آغاز سال تحصیلی با استفاده از ظرفیت دانش‌آموزی برگزار شود و وجهه هویتی دانش‌آموزان از همین ابتدا مورد توجه قرار گیرد. به گزارش ایرنا، صادق ستاری فرد روز سه شنبه در جمع اعضای شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش فارس در تالار ملاصدرای باشگاه فرهنگیان شیراز، به برخی چالش‌های پیش روی آموزش و پرورش از جمله کمبود نیروی انسانی، فضای فیزیکی و مشکلات دانشگاه فرهنگیان در کشور اشاره کرد و گفت: این مسائل منجر شد تا آموزش و پرورش امسال تابستان سختی را برای حل این مسائل سپری کند که درخواست داریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم در این خصوص توجه ویژه ای به مسائل آموزش و پرورش داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش هم باید به وجهه آموزش و هم به وجهه پرورش و تربیت در کنار هم توجه شود، گفت: در دوران کرونا وجهه پرورش و تربیت دچار آسیب جدی شد که لازم است در سال تحصیلی جدید با اتخاذ روش‌های نوین تربیتی و دینی این نقیصه مرتفع شود.
ستاری فرد اضافه کرد: در این راستا باید به مسئله انس با قرآن و توجه به اقامه نماز در بین دانش‌آموزان تأکید ویژه ای کرد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به مسئله سلامت و تندرستی دانش‌آموزان نیز اشاره کرد و گفت: این مسئله همچنان موردتأکید وزارت آموزش و پرورش است تا دغدغه خانواده‌ها مرتفع شود.
وی به اصلاح محتوای کتب درسی و جایگزینی برخی محتواهای درسی هم به اقتضای فضای جامعه کنونی اشاره و از اقدام اخیر آموزش و پرورش فارس در برپایی موکب در کربلای معلی ویژه فرهنگیان تقدیر کرد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: استمرار و الگوگیری از این حرکت بزرگ استان فارس در کشور مورد تأکید است. الگوی مدیریت انقلابی و جهادی در استان فارس در گفتمان سازی و اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یک حرکت بزرگ است.
این مسئول وزارت آموزش و پرورش همچنین از اقدامات آموزش و پرورش فارس در اجرای طرح‌های بزرگ ملی دولت در مردمی سازی در حوزه ورزش دانش‌آموزی تقدیر کرد. وی به صورت ویژه از اجرای طرح‌های شهید خرازی در آزادسازی فضای ورزشی برای استفاده خانواده‌ها و همچنین طرح شهید سلیمانی در خصوص احداث فضاهای ورزشی در مدارس در استان فارس که در راستای سیاست دولت در مردمی سازی دولت است، تقدیر کرد. ستاری فرد تبیین فعالیت‌های آموزش و پرورش فارس را نیز خواستار شد و گفت: اقدامات خوبی در استان فارس انجام شده که تبیین آنها به امیدآفرینی کمک کرده و منجر به الگوگیری سایر نهادهای دولتی خواهد شد؛ چراکه آموزش و پرورش باید در بین سایر نهادها الگو باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی