[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس: فرهنگ مواسات در ایران نهادینه شد، روزنامه شیراز نوین

اسماعیل محبی پور گفت: ترویج خوبی‌ها راهکاری مناسب برای ارتقای سطح آرامش، آسایش و رفاه در جامعه است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، اسماعیل محبی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در آیین اهدای 15هزار بسته نوشت افزار به دانش‌آموزان نیازمند استان فارس در شیراز، این اقدام را با توجه به قرار داشتن در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید دارای سه دستاورد دانست و افزود: اولین نتیجه این کار این است که به کسانی که امکان تحصیل علم و دانش برای آنها فراهم نیست، کمک می‌کند تا بتوانند در این مسیر گام بردارند. وی ادامه داد: دومین دستاورد اینکه این کار بیانگر فرهنگ همدلی، همراهی و با هم بودن در ایران اسلامی است و نکته سوم نیز اینکه به ایجاد امید و نشاط در سطح جامعه کمک می‌کند. او اظهار داشت: در نخستین سال که رهبر معظم انقلاب در اوج گرفتاری کرونا که همه ملت‌ها و دولت‌ها دچار مشکل بودند، عبارت مواسات و همدلی را عنوان کردند، نتیجه و ثمره آن را نه فقط در آن سال، بلکه در امتداد آن تا به امروز مشاهده می‌کنیم و حرکت فرهنگی مواسات و همدلی در ایران اسلامی نهادینه شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: چه خوب است که این کار بزرگ همچنان در عرصه تعلیم و تربیت با همراهی خیران و مسئولان در حال انجام است. 
محبی پور افزود: استان فارس در بخش‌هایی که نیاز به همدلی، همکاری و همراهی داریم، همواره پیشگام و سرافراز است و از دید اجتماعی، آرامش و امنیت امروز استان فارس ناشی از همین اقدامات و توجهات فرهنگی و اجتماعی است.
وی بیان کرد: اگر در بخش اجتماعی و فرهنگی به دقت عمل کنیم، قطعاً هزینه‌های امنیتی ما نیز کاهش خواهد یافت.
او اظهار داشت: در کنار چنین فعالیت‌هایی، فعالیت شجره خبیثه را داریم و اگر گفتار و حرکتی توسط افرادی به ویژه افراد ذی نفوذ و نخبگان ترویج پیدا کند، نتیجه آن خسارت‌ها و هزینه‌هایی است که بر مردم و حاکمیت دینی تحمیل می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: هرچه درخت تناور شجره طیبه بزرگ تر باشد و خوبی‌ها بیشتر در سطح جامعه رشد یابد، فرصت رشد علف‌های هرز و شجره خبیثه نیز محدودتر خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی