[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

قرارداد راکد فسخ می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از برنامه این شرکت برای راه‌اندازی شهرک صنعتی انرژی بر لامرد با هدف بسترسازی برای جذب سرمایه‌گذاران جدید خبر داد و گفت: مراحل آماده سازی زیرساخت‌های این شهرک صنعتی در فازهای مختلف عملیاتی اجرایی می‌شود.
سید مصطفی هاشمی در جلسه با فرماندار شهرستان لامرد افزود: شهرک صنعتی انرژی بر دارای بیش از هزار هکتار مساحت است که برای استقرار صنایعی که نیاز به مصرف انرژی بالایی دارند احداث شده است.
وی با اشاره به نزدیکی این شهرک صنعتی با منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: با توجه به استقرار صنایع بزرگی نظیر آلومینیوم، این شهرک صنعتی بستر مناسبی برای استقرار صنایع پایین دستی آلومینیوم فراهم کرده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه برای تأمین آب این شهرک صنعتی قرارداد با آبفا منعقد شده، گفت: علاوه بر آن از ظرفیت خط انتقال آب خلیج فارس به لامرد نیز استفاده خواهیم کرد. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به فعالیت شهرک صنعتی لامرد و ناحیه صنعتی نیرایی در این شهرستان، از انعقاد ۶۵ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در شهرک‌های صنعتی لامرد خبر داد و گفت: تاکنون۳۲ واحد تولیدی، صنعتی و صنفی نیز با اشتغال ۵۵۰ نفر در مرحله بهره‌برداری است. هاشمی بر اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی لامرد تأکید کرد و گفت: در این زمینه نیاز است دستگاه‌های اجرایی متولی در شهرستان نیز حمایت و همراهی داشته باشند. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین از قاطعیت برای اجرای طرح فسخ اراضی راکد خبر داد و گفت: اراضی که قراردادهای آن تا قبل از سال ۱۳۹۸ است و هیچ گونه ساخت و سازی انجام نشده، فسخ و به متقاضیان واجدالشرایط واگذار می‌شود. 
فرماندار شهرستان لامرد نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان در بخش‌های مختلف گفت: به علت وجود زیرساخت‌های مهم انرژی، شهرستان لامرد جذابیت بالایی برای سرمایه گذاری دارد.
ابراهیم کرامت فر افزود: تصویب منطقه آزاد لامرد، وجود میادین گازی، احداث طرح نیروگاه برق ۹۳۰مگاواتی و اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس به‌عنوان مهم‌ترین جاذبه‌هایی است که هرکدام می‌تواند برای جذب سرمایه گذار عامل مؤثری باشد. وی با تأکید بر حمایت از راه اندازی شهرک صنعتی انرژی بر لامرد گفت: تمامی زیرساخت‌های مورد نیاز این شهرک صنعتی نظیر آب، گاز و برق در حال مهیا شدن است و می‌تواند بستر‌های لازم برای استقرار صنایع انرژی بر را فراهم سازد. وی تصریح کرد: از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه سرمایه‌گذاری و اشتغال در شهرستان استفاده می‌کنیم. فرماندار شهرستان لامرد در ادامه بر راه‌اندازی واحدهای راکد و فسخ قرارداد افرادی که زمین را دریافت کرده و هیچ ساخت و سازی انجام نداده اند، تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی