[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

نشر فرهنگ استقامت در هفته دفاع مقدس ، روزنامه شیراز نوین

 داور یزدانی- گروه شهرستان‌ها- ارسنجان
جلسه برنامه ریزی و هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور اعضای شورای تأمین، رؤسای ادارات و نهادهای شهرستان ارسنجان، سردار انجوی نژاد مشاور استاندار فارس در امور ایثارگران و جمعی از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان در محل ناحیه مقاومت بسیج ارسنجان برگزار شد.
در این جلسه سرهنگ صادقی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ارسنجان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و هفته گرامیداشت دفاع مقدس گفت: اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی در سایه رشادت‌ها و ازخودگذشتگی ایثارگران و رزمندگانی به وجود آمد که استوار و محکم در مقابل رژیم بعثی با تکیه به نیروی ایمان و اراده ایستادگی کردند و از میهن اسلامی خود در مقابل متجاوزان دفاع نمودند.
وی بیان کرد: تقارن سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس فرصتی ارزشمند است تا از ظرفیت عظیم هفته دفاع مقدس به نشر فرهنگ استقامت پرداخته شود. شایان ذکر است، برنامه‌هایی شامل برگزاری مراسم صبحگاه مشترک با حضور نیروهای نظامی و انتظامی، گلباران قبور مطهر شهدای شهرستان، برگزاری نشست‌های روشنگری، دیدار با خانواده معظم شهدا، برگزاری یادواره شهدای آبروی محله، برگزاری مراسم زنگ ایثار و مقاومت در مدارس، برگزاری اردوهای جهادی، برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر دفاع مقدس، برگزاری ایستگاه صلواتی، برگزاری کارگاه سبک زندگی، برگزاری مسابقات ورزشی و... در ایام هفته دفاع مقدس در شهرستان ارسنجان برگزار خواهد شد.
در ادامه سردار انجوی نژاد مشاور استاندار فارس در امور ایثارگران، در باب فرهنگ ایثار و شهادت و خاطراتی از جبهه و ایثارگری‌های رزمندگان مطالبی را مطرح نمود و گفت: برنامه‌های هفته دفاع مقدس باید به گونه ای کیفی و گسترده طراحی و اجرا شود تا زوایای بیشتری از ایثار، پایداری و استقامت رزمندگان ایران اسلامی 
بیان شود.
همچنین در ادامه، رضایی فرماندار شهرستان ارسنجان مطالبی را پیرامون هفته دفاع مقدس مطرح کرد و گفت: دفاع مقدس یک فصل مشترک بین همه اقوام ایرانی و نقطه وحدت نیروهای مسلح است و هرکسی که به ایران علاقه دارد، به دفاع مقدس نیز عشق می‌ورزد. در حال حاضر دشمن با استفاده از ابزارها و روش‌های مختلف در تلاش است تا اجازه گسترش ارزش‌های دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت در میان مردم و نسل جوان را ندهد. هفته دفاع مقدس یادآور تلاش و ایثار و ازخودگذشتگی رزمندگان و شهدای گرانقدری است که در سنگر دفاع مقدس برای پاسداری از میهن و ارزش‌های انقلاب اسلامی از جان خود گذشتند.
وی همچنین گفت: امیدواریم بتوانیم با برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس، رشادت‌های دلاورمردان و شیرزنان این مرز و بوم را برای جوانان بازگو کنیم و به معرفی آرمان‌های امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی بپردازیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی