[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

قیر برای حوزه عمران تأمین شد ، روزنامه شیراز نوین

عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در نشستی با حضور داریوش دهقان فرماندار ویژه لارستان، از تأمین قیر برای آسفالت و توسعه 50هزار مترمربع از معابر روستایی در این شهرستان خبر داد و بیان داشت: توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی بی وقفه و توقف در مناطق روستایی فارس تداوم دارد. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس در این نشست از پیگیری و پرداخت وام‌های بلاعوض مرحله دوم و وام‌های احداثی و تعمیری آسیب دیده از سیل دی ماه ۱۴۰۰ با اعتبار بالغ بر 13میلیارد تومان دراین شهرستان خبر داد و گفت: سهمیه مناسب وام حوادث جدید نیز بلافاصله بعد از تصویب و ابلاغ اختصاص خواهد یافت.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس از تأمین قیر مصرفی آسفالت انجام شده و مصوب ابلاغی در کلیه پروژه‌های مشارکتی با دهیاری‌ها یا پروژه‌هایی که توسط پیمانکاران بنیاد از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی یا ملی انجام شده، به عنوان یکی از طرح‌های مهم توسعه روستایی خبر داد و گفت: بالغ بر 50 مترمربع از معابر روستایی از این محل توسعه خواهد یافت.
وی همکاری و پیگیری جهت اخذ کد پروژه‌های جدید با توجه به نیاز مبرم شهرستان لارستان را یکی از اولویت‌های پیش روی بنیاد مسکن دانست و گفت: با اتخاذ کد پروژه برای روستاهای این شهرستان، تأمین اعتبار برای اجرای طرح‌های هادی روستایی تسهیل می‌گردد. زمانی پیگیری برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان لارستان و جنوب فارس را نیز از اولویت‌های اصلی بنیاد مسکن دانست و گفت: طرح نهضت ملی مسکن در 26 شهر جنوب فارس در حال اجراست. 34هزار و 887 متقاضی در این شهرها نام نویسی کرده اند و به یک‌هزار و 414 تقاضا، پروژه مسکن ملی اختصاص یافته است و مابقی تقاضاها در حال بررسی است. وی ادامه داد: آورده متقضیان طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جنوبی فارس 2016میلیارد ریال است که تاکنون 1200میلیارد ریال تأمین شده است. برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جنوبی فارس برای 6هزار و 66 واحد زمین مناسب تأمین گردیده و برای سایر واحد‌های متقاضی نیز تلاش می‌شود که زمین مناسب تأمین گردد. زمانی با اشاره به اینکه یک‌هزار و 89 واحد مسکن نهضت ملی مسکن تاکنون در شهرهای جنوب فارس طراحی شده است، افزود: برای یک‌هزار و 253 واحد نیز با مشارکت شهرداری‌ها پروانه ساختمانی صادر شده است؛ 509 متقاضی نیز برای دریافت تسهیلات با بانک‌های عامل عقد قرارداد کرده اند. داریوش دهقان فرماندار ویژه شهرستان لارستان نیز در این نشست با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن، خواستار شتاب بخشی در اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی و توسعه معابر، اجرای طرح‌های هادی روستایی و بازنگری در طرح‌های برخی روستاها و همچنین شتاب در اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی