[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

رئیس هیئت بوکس شهرستان مرودشت: برگزاری لیگ به گستردگی بوکس در استان کمک می‌کند، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
مرودشت یکی از فعال ترین شهرستان‌ها در ورزش استان فارس است. به خصوص در رشته‌های رزمی، این شهرستان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و اخیراً دو چهره جوان این شهرستان توانستند نظر مربی بوکس استان را جلب کنند و شانس این را دارند که در ترکیب تیم منتخب فارس، در مسابقات کشوری حاضر شوند.
رئیس هیئت بوکس این شهرستان در این خصوص به شیرازنوین گفت: با توجه به نامه نگاری که از سوی هیئت استان به هیئت‌های شهرستان‌ها انجام شد، قرار شد هر شهرستان دو بوکسور را برای حضور در اردوی انتخابی تیم استان معرفی کند که از شهرستان مرودشت، آقایان داریوش جعفری در وزن 81 کیلوگرم و منصور عزیزی در 64 کیلوگرم را به این اردو اعزام کردیم که خوشبختانه هر دو نفر مورد توجه سرمربی تیم استان قرار گرفتند.
قاسم کامیاب در خصوص امکانات بوکس مرودشت گفت: مرودشت دارای سالن اختصاصی بوکس است، ولی متأسفانه هیچ حمایتی از لحاظ مالی و امکاناتی از سوی اداره ورزش شهرستان و استان صورت نمی‌گیرد. هر امکاناتی که هست را هم خودمان تهیه کرده ایم و حالا هم پیگیر جذب اسپانسر هستیم که تاکنون 
موفق نشده‌ایم.
وی در خصوص استعدادها و پتانسیل‌های بالقوه این شهرستان گفت: مرودشت در تمامی رشته‌ها مدال‌های زیادی در سطح کشوری و بین المللی داشته است. بوکس مرودشت در چند سال اخیر دچار افت محسوسی شده بود، ولی حالا دوباره در حال رشد است. من هم دوست دارم در این ورزش سازنده باشم و به لطف خدا طی این چند ماهی که مسئولیت هیئت را به عهده گرفته ام، سعی کرده ام علاقه‌مندی‌ها به این رشته را بیشتر کنیم و به استعدادهای استان بها بدهیم.
کامیاب افزود: در همین راستا و در رده سنی نوجوانان، آقای محمدعلی موسوی از مرودشت وارد تیم منتخب استان شد که سال گذشته در مسابقات کشوری هم بازی کرد و مستقیم انتخاب شد برای تیم ملی و امسال هم در این رقابت‌ها حضور پیدا خواهد کرد. متأسفانه سال گذشته فدراسیون چند وزن را به مسابقات آسیایی اعزام نکرد که به همین دلیل محمدعلی موسوی هم از حضور در این رقابت‌ها بازماند.
متولی بوکس مرودشت در خصوص عدم برگزاری مسابقات لیگ بوکس در استان فارس گفت: از حدود ده سال پیش در جلسات مربیان استان این موضوع را مطرح کردم که اگر لیگ برگزار شود، سطح کیفی این رشته به مراتب بالاتر می‌رود، اما به دلیل مشکلات مالی، تاکنون این امر تحقق نیافته است. بازی‌های لیگ چون به صورت فصلی برگزار می‌شود، نیازمند برنامه‌ریزی خاص خود است و هر تیمی که می‌خواهد شرکت کند، باید از لحاظ مالی به خوبی ساپورت شود، اما متأسفانه هنوز شرایط لازم برای این موضوع به وجود نیامده است.
وی افزود: حالا که برگزاری لیگ استان سخت است، می‌توانیم حداقل لیگ استانی را برگزار کنیم تا شور و اشتیاق لازم به وجود بیاید، انگیزه‌ها و آمادگی بوکسورها بالا برود و در مجموع، گستردگی این رشته در سطح هر شهرستان بالا می‌رود.
قاسم کامیاب در خصوص سوابق خود نیز اینگونه توضیح می‌دهد: از سال 74 وارد رشته بوکس شدم و در سال 75 قهرمانی استان را در وزن 48 کیلوگرم به دست آوردم. 9 سال عضو تیم منتخب فارس بودم و چند قهرمانی در تورنمنت‌های مختلف منطقه ای و کشوری را در کارنامه دارم. در عرصه مربیگری هم چهار سال زیر نظر آقای اصلاح، کمک مربی تیم منتخب 
استان بوده ام.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی