[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

احترام متقابل بین بازیکنان و رسانه‌ها حفظ شود، روزنامه شیراز نوین

اتحادیه بازیکنان شاغل در پرتغال با انتشار بیانیه ای بلند از ستاره ایرانی پورتو در مقابل توهین‌ها حمایت کرد. مهدی طارمی ستاره ملی پوش کشورمان و عضو باشگاه پورتو این روزها در فضای مجازی به شدت از سوی برخی از هواداران رقیب پورتو مورد اهانت قرار گرفت.
در همین رابطه اتحادیه بازیکنان بیانیه‌ای صادر کرد و در آن از مهدی طارمی مهاجم پورتو در مقابل انتقاداتی که اخیراً به او وارد شده، دفاع کرد. اتحادیه بازیکنان بی‌احترامی، ایجاد نفرت و خشونت علیه بازیکن کشورمان را محکوم کرد.
بیانیه اتحادیه بازیکنان شاغل در پرتغال در حمایت از ستاره ایرانی به شرح زیر است:
اتحادیه بازیکنان بی احترامی، ابراز تنفر و خشونت در فصل 2022-2023 را محکوم می‌کند و حمایت کامل از مهدی طارمی را نشان می‌دهد.
فصل 2022-2023 متأسفانه با اتفاقات متعددی همراه است که محیطی از تحقیر، عدم تحمل، بی احترامی و خشونت را نشان می‌دهد که شایسته محکومیت با صدای واحد همه عوامل ورزش است.
نه تنها در پرتغال، بلکه در سراسر اروپا، حملات و مظاهر نفرت در استادیوم‌ها و شبکه‌های اجتماعی افزایش یافته و نام نیک و رفتار حرفه ای بازیکنان را به خطر می‌اندازد.
محیط آزار و اذیت دائمی که رفتار حرفه‌ای مهدی طارمی بازیکن پورتو را زیر سؤال می‌برد، متأسفانه نمونه‌ای از این تحقیر است. اتحادیه بازیکنان با تأکید بر همبستگی و حمایت کامل از طارمی، خواستار احترام به این بازیکن مانند سایر بازیکنان است.
این برعهده تیم‌های داوری است که ارزیابی خود را از پیشنهادهای داخل زمین بازی انجام دهند و فقط آنها می‌توانند در این زمینه قضاوت کنند. این پذیرش بدون تعصب به نظرات طرفداران، مستلزم احترام به بازی و قهرمانان، به ویژه آنهایی که مسئولیت عمومی دارند، می‌باشد.
آزادی مطبوعات یک ارزش اساسی و تزلزل ناپذیر دمکراسی ماست. در این زمینه واضح است که پروتکل لیگ، هنگام خطاب به خبرنگاران، این آزادی را محدود می‌کند. به همین ترتیب، بازیکنان و مربیان این حق را دارند که برخی از سؤالاتی که از آنها پرسیده می‌شود را بپذیرند، یا از پاسخ دادن خودداری کنند. بنابراین، به جای اینکه هر یک از طرفین اعمال آزادی خود را به حد افراط برسانند، آنچه لازم است این است که به دامنه وظایف خود احترام بگذارند و عقل سلیم داشته باشند. ما می‌خواهیم احترام متقابل بین بازیکنان و رسانه‌ها حفظ شود
درست است که راه مبارزه با این پدیده‌ها مستلزم اثربخشی و سرعت اجرای عدالت با استفاده از تمام ابزارهای در اختیار است، اما مهم‌تر از آن این است که از عوامل ورزشی بخواهیم بدانند که اعمال و گفتار آنها عواقب دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی