[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

درخشش خریدهای باتجربه، روزنامه شیراز نوین

خریدهای تابستانی پرسپولیس توانسته‌اند تغییر و تحولات زیادی در ترکیب سرخ‌پوشان پایتخت به وجود آورند.
به گزارش فوتبال 360، ناکامی سرخ‌پوشان پایتخت در مسیر کسب عنوان قهرمانی لیگ بیست‌ویکم و کسب جام توسط شاگردان فرهاد مجیدی در تیم استقلال باعث شد تا یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس لیستی بلندبالا از بازیکنان موردنیازش و البته بازیکنانی که به حضور آن‌ها در ترکیب تیمش نیازی ندارد، به مدیران باشگاه ارائه کند که تلاش مدیران پرسپولیس برای محقق کردن فهرست یحیی گل‌محمدی باعث شد تا پرسپولیس با 11 ورودی و 13 خروجی، یکی از شلوغ‌ترین نقل‌وانتقالات‌های تابستانی خود را پشت سر بگذارد!
یحیی گل‌محمدی برخلاف سیاست استقلالی‌ها که در تلاش برای جوان‌گرایی در تیمشان بودند، به دنبال جذب بازیکنان باتجربه بود تا بتواند فهرست تیمش را با حضور ستارگان میدان‌دیده و باتجربه تکمیل کند؛ اتفاقی که رخ داد و خواسته‌های سرمربی پرسپولیس یکی پس از دیگری از خط دروازه تا نوک پیکان خط حمله محقق شد. سرخ‌پوشان پایتخت با حضور بازیکنان جدید توانسته‌اند در 6 هفته نخست لیگ بیست‌ودوم، 14 امتیاز کسب کنند و با صدرنشینی به استقبال تعطیلات فیفادی بروند.
پرسپولیس با 21 گل خورده در لیگ بیست‌ویکم، عملکرد خوبی در خط دفاعی نداشت؛ عملکردی که باعث شد سرخ‌پوشان به سراغ جذب بازیکنانی چون علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، گیورگی گولسیانی و دانیال اسماعیلی‌فر بروند. خریدهایی که خیلی زود در ترکیب پرسپولیس قرار گرفتند و توانستند عملکرد خوبی را از خود به جای بگذارند و ثمره حضور این ستارگان، دریافت 2 گل در 6 مسابقه بود.
بیرانوند 4 هفته ابتدایی لیگ بیست‌ودوم را بدون دریافت گل به پایان برد تا خیلی زود دوباره خود را قامت مدعی دریافت دستکش طلایی فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران نشان بدهد.
سروش رفیعی و سعید صادقی 2 بازیکن مدنظر یحیی گل‌محمدی برای تقویت خط میانی پرسپولیس بودند. رفیعی در انتقال پرسروصدا از سپاهان به جمع سرخ‌پوشان پایتخت اضافه شد و صادقی هم که به عنوان «بمب نقل‌وانتقالات» تابستانی شهرت یافته بود، در نهایت با مدیران پرسپولیس به توافق رسید.
سعید صادقی عملکرد خوبی را از خود در طول 6 هفته اخیر نشان داده و با 2 گل و خلق چند موقعیت مسلم گلزنی توانسته رضایت هواداران پرسپولیس را جلب کند. البته صادقی در تمرینات تیم ملی مصدوم شده و سرنوشت حضور در ترکیب پرسپولیس تا پیش از آغاز جام جهانی مشخص نیست. سروش رفیعی با وجود حضور فیکس در 6 دیدار اخیر پرسپولیس، هنوز در امر گل‌سازی موفق نبوده و امیدوار است در تعطیلات فیفادی بتواند هماهنگی بیشتری با سایر بازیکنان تیمش پیدا کند و در هفته هفتم مقابل تراکتور، طلسم ناکامی‌هایش در لباس پرسپولیس را بشکند.
یورگن لوکادیا و شیخ دیاباته، 2 خرید پرسروصدای سرخ‌پوشان پایخت در خط حمله بودند تا مشکل گلزنی پرسپولیسی‌ها را برطرف کنند. لوکادیا که از هفته سوم به ترکیب پرسپولیس اضافه شده، توانسته عملکردی خیره‌کننده را از خود به جای بگذارد و با ثبت 4 گل در 4 مسابقه، با صدرنشینی در جدول گل‌زنان به تعطیلات رفته و شم بالای گلزنی خود را به خوبی نشان داده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی