[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

رئیس‌کل دادگستری استان فارس: متهمان پرونده نوجوان ۱۶ساله زرین‌دشتی تفهیم اتهام شدند، روزنامه شیراز نوین


رئیس‌کل دادگستری استان فارس:
متهمان پرونده نوجوان ۱۶ساله زرین‌دشتی تفهیم اتهام شدند

رئیس کل دادگستری استان فارس آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده نوجوان زرینی دشتی را تشریح کرد. رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تشریح حادثه تعرض به نوجوان ۱۶ساله در زرین دشت گفت: پس از مراجعه نوجوان ۱۶ساله زرین‌دشتی به دفتر دادستان و بیان ماجرای تعرض، موضوع با حساسیت ویژه در دستور کار مقام قضایی قرار می‌گیرد و پس از صدور دستور معاینه خطاب به پزشکی قانونی توسط دادستان، اطمینان خاطر لازم در جهت حمایت دستگاه قضایی از بزه‌دیده داده شده است.
حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه پس از اطلاع مقام قضایی از وقوع حادثه نیز بلافاصله تمهیدات لازم جهت بازداشت مظنونان انجام شده است و در کمترین زمان ممکن متهمان که توسط متوفی نام برده شده بودند بازداشت شدند، گفت: هم اکنون پرونده در دو بخش مجزا یعنی موضوع آدم ربایی و فوت این نوجوان و همچنین موضوع تعرض در مراجع ذی صلاح قضایی در حال پیگیری است.
وی همچنین با اشاره به اینکه نحوه واقع شدن فوت و علت تامه آن در دست بررسی دقیق و کارشناسی است، گفت: دلایل اولیه حکایت از قرائنی در خصوص خودکشی دارد، اما آنچه مسلم است این است که اظهار نظر قطعی در این باره مستلزم اعلام نظریه کارشناسی پزشکی قانونی است.
رئیس کل دادگستری استان فارس با تأکید بر اینکه سایر اتهامات مطرح در این پرونده از جمله موضوع تعرض و آدم ربایی با دقت نظر ویژه‌ای در حال رسیدگی است، گفت: اتهام آدم ربایی به متهمان تفهیم شده و این بخش از پرونده در دادسرای زرین دشت رسیدگی و قرار مجرمیت صادر شده است که پس از تأیید دادستان کیفرخواست صادر خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه بخش مهم پرونده یعنی اتهام تعرض در صلاحیت دادگاه کیفری یک استان است، گفت: جلسه تفهیم اتهام با حضور وکلای متهمان و شاکی پرونده در شعبه ۴ دادگاه کیفری یک استان مستقر در شهرستان داراب برگزار شده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی