[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

چیزکیـک انـار، روزنامه شیراز نوین

 زمان آماده‌سازی: 30 دقیقه
 زمان پخت: 120 دقیقه

 مواد لازم برای 10 نفر
پنیر خامه ای: 200 گرم
خامه: 200 گرم
بیسکویت: 250 گرم
کره: 100 گرم
شکر: 50 گرم
پودر ژلاتین: 3 قاشق چای‌خوری
ژله انار: 1 بسته
دانه‌های انار: به میزان دلخواه
وانیل: یک‌هشتم قاشق چای‌خوری

یکی از دسر‌های محبوب همه ایرانی‌ها، چیزکیک انار است. چیزکیک ساده، بسیار خوش طعم و دوست‌داشتنی است. اما چیزکیک انار طعمی بسیار ویژه و ظاهری جذاب دارد. تهیه کردن چیز کیک انار مراحل بسیار ساده ای دارد؛ برای همین هم ما آن را برای مهمانی‌ها و مجالس خاص به شما پیشنهاد می‌دهیم. در این دستور، ما طریقه تهیه کردن چیزکیک انار یخچالی را آموزش داده ایم. در این مطلب ما سعی کرده ایم تمام نکاتی را که برای تهیه چیزکیک به آن نیاز دارید، برایتان بازگو کنیم. پس برای تهیه چیزکیک انار در این روزها که فصل انار است، مراحل و نکته‌های این دستور را 
فراموش نکنید!

 طرز تهیه
 مرحله اول
بیسکویت‌ها را خرد کرده و با غذاساز یا آسیاب آن‌ها را به صورت یکدست، پودر کنید.
 مرحله دوم
کره ذوب شده را داخل غذاساز یا مخلوط کن بریزید و با بیسکویت‌ها مخلوط کنید. با قاشق هم می‌توانید این کار را انجام دهید؛ فقط مراقب باشید که به طور کامل با هم ترکیب شوند.
 مرحله سوم
کف قالب کاغذ روغنی قرار دهید و مخلوط را در قالب کمربندی بریزید. در این مرحله دو راه دارید؛ اگر دوست دارید کناره‌های چیزکیکتان هم بیسکوییت داشته باشد، بیسکویت‌ها را به دیواره قالب فشار دهید. اما اگر می‌خواهید فقط در زیر کیک پایه بیسکوییتی داشته باشید، همه بیسکویت‌ها را در کف قالب جمع کنید و با ته یک لیوان یا پشت قاشق فشار دهید تا کاملاً تخت شود.
 مرحله چهارم
قالب را می‌توانید به مدت 15 الی 30 دقیقه در فریزر قرار دهید تا بیسکویت‌ها به خوبی حالت قالب را به خودشان بگیرند. اما این مرحله اجباری نیست. از این کراست بیسکویتی می‌توانید برای تهیه انواع چیزکیک استفاده کنید.
 مرحله پنجم
برای تهیه مایه پنیری، ابتدا مقداری آب را روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید. پودر ژلاتین را با نصف پیمانه آب جوش به روش بن ماری مخلوط کنید. برای روش بن ماری می‌توانید از بخار کتری کمک بگیرید. دقت کنید که پودر ژلاتین کاملاً در آب حل شده باشد و به صورت گلوله‌ای باقی نماند. سپس ژله را کنار بگذارید تا خنک و با محیط 
هم‌دما شود.
 مرحله ششم
پنیر و شکر را به خوبی با هم مخلوط کنید. بعد از اینکه کاملاً شکر در پنیر حل شد، خامه و مقداری وانیل را اضافه کنید. به کمک همزن، مواد را کاملاً با هم ترکیب کنید.
 مرحله هفتم
مایه ژله را در مخلوط پنیر و خامه بریزید و به خوبی با هم ترکیب کنید. سپس مخلوط را روی پایه بیسکویتی بریزید و در یخچال بگذارید تا به مدت یک الی دو ساعت خودش را بگیرد.
 مرحله هشتم
پودر ژله انار را به روش بن ماری با یک پیمانه آب سرد و یک پیمانه آب جوش مخلوط کنید. دانه‌های انار را از انار تازه جدا کنید. با قاشق و به آرامی مایه ژله را روی چیز کیک بریزید و سطح کیک و داخل ژله را با دانه‌های انار پر کنید. به مدت دو الی سه ساعت چیزکیک را در یخچال بگذارید تا ژله روی کیک 
به خوبی ببندد.

 نکات کلیدی
 برای تهیه چیزکیک در صورت تمایل می‌توانید به جای بیسکویت‌های شیرین از کراکر استفاده کنید تا چیزکیک شما طعم ترکیبی مطلوبی از شوری و شیرینی داشته باشد.
 به جای ژله انار روی کیک، می‌توانید در خانه آب انار تهیه کنید و با پودر ژلاتین ترکیب کنید. با این روش ژله خوش‌طعم‌تری خواهید داشت.
 راه دیگر برای تهیه چیزکیک انار این است که به جای پودر ژلاتین، ژله انار را با مخلوط خامه و پنیر ترکیب کنید و چیز کیک صورتی رنگ و با طعم انار داشته باشید.
 چیزکیک انار با پنیر ماسکارپونه هم تهیه می‌شود. همچنین به جای خامه صبحانه از خامه قنادی می‌توان استفاده کرد.
 در این دستور چیزکیک انار با پایه بیسکویت آموزش داده شد، در صورتی که دوست دارید می‌توانید چیزکیک انار با پایه کیک نیز تهیه کنید. برای تهیه کردن چیز کیک انار با پایه کیک باید مراحل زیر را انجام دهید:
نصف پیمانه شیر را با نصف پیمانه شکر و دو قاشق غذاخوری روغن مخلوط کنید. سپس دو عدد تخم‌مرغ و مقداری وانیل را اضافه کرده و خوب به هم بزنید. بعد یک پیمانه آرد و یک قاشق مربا خوری بیکینگ پودر را الک کرده و در مایه کیک بریزید و خوب بزنید. سپس به مدت 35 الی 45 دقیقه در فر با حرارت 175 درجه قرار دهید تا بپزد. وقتی کیک آماده شد، از فر خارج کنید و از مرحله پنجم به بعد همین دستور را تکرار کنید. یا می‌توانید از پودر کیک آماده استفاده کنید.
 برای تزیین روی چیزکیک انار، از راه‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. برای مثال به جای ریختن ژله و انار به صورت یک دست روی کیک، از شکلات یا خامه برای تزیین استفاده کنید. خامه را به کمک ماسوره روی چیز کیک قرار دهید و سپس روی خامه‌ها را با دانه‌های انار تزیین کنید. یا می‌توانید ژله را به صورت قطره قطره روی کیک بریزید و به کمک یک خلال دندان، قطره‌های ژله را به شکل قلب درآورید. یا شکلات ذوب شده یا سس شکلات روی 
کیک بریزید.
 به جای پودر ژلاتین می‌توانید از ژله آلوئه‌ورا استفاده کنید، ولی در این صورت چیزکیک شما عطر آلوئه‌ورا و طعم شیرین‌تری 
خواهد داشت.
 اگر قالب کمربندی ندارید، نگران نباشید. یک ظرف مناسب را انتخاب کنید و در ظرف چند لایه سلفون قرار دهید تا وقتی چیزکیک آماده شد بتوانید آن را به کمک سلفون خارج کنید. هنگام خارج کردن چیزکیک با سلفون مراقب باشید پایه بیسکویتی آن خرد و 
تکه تکه نشود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی