[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

این مربی کی‌روش نیست!، روزنامه شیراز نوین

کارشناس فوتبال گفت:‌ آن مربی که از ایران رفت کارلوس کی‌روش بود، اما شخصی که اکنون به تیم ملی آمده هیچ شباهتی به آن کی‌روش ندارد.
جلال چراغ‌پور یکی از بزرگ‌ترین تئوریسین‌های فوتبال کشورمان محسوب می‌شود؛ مردی که نظرات فنی‌اش همواره بر اساس داده‌ها و اطلاعات آماری است. با این کارشناس فوتبال که مدتی به دلیل ابتلا به کرونا در بستر بیماری بود و اکنون بهبود یافته، گفت‌وگویی در مورد شرایط تیم ملی فوتبال انجام دادیم که صحبت‌های این کارشناس را می‌خوانید.
مربی که از ایران رفت کی‌روش بود، اما شخصی که آمده کی‌روش نیست!
جلال چراغ‌پور درمورد بازگشت کی‌روش به تیم ملی گفت:‌ آن مربی که از ایران رفت خود کی‌روش بود. مربی که مصاحبه کرد و گفت آنهایی که نمی‌خواستند من در تیم ملی باشم عرصه تاخت و تاز برایشان باز شده است؛ این شما و این تیم ملی کشورتان. او سپس از ایران رفت. چند مشتری هم داشت که به برخی از آنها پاسخ مثبت داد. ابتدا به کلمبیا رفت اما در آنجا کی‌روش را با ذره‌بین رصد می‌کردند. کشوری که مدافع وسط خود را به خاطر یک گل به خودی می‌کشد، نمی‌تواند برای کی‌روش تیم مناسبی باشد. کلمبیایی‌ها مو را از ماست در فوتبال می‌کشند؛ بنابراین کی‌روش نتوانست کارش را در آن کشور انجام بدهد. 
وی افزود:‌ ما نسبت به کلمبیا فوتبال راحت‌تر و آدم‌های راحت‌تری بودیم. هشت سال او در فوتبال ملی ما سلطنت کرد. تمام خلق و خو و زیر و بمش را قبول کردیم. کی‌روش بعد از کلمبیا هم به مصر رفت و در آنجا هم در ضربات پنالتی برای رسیدن به جام جهانی ناکام ماند. اکنون به نظر من این کی‌روش که برای مربیگری به کشور برگشته آن کی‌روش نیست. برای حرفم دلیل دارم. 
او با یک حرکت نکونام را از نیمکت تیم ملی کنار گذاشت
چراغ‌پور برای تأیید صحبت‌هایش گفت: کی‌روش اکنون می‌گوید من جواد نکونام را می‌خواهم، او اولین و آخرین انتخاب من است؛ اما مگر همین جواد نکونام دستیارش در تیم ملی نبود. مربی که فقط به خاطر اینکه با نیمکت قطر درگیر شد و آنها را تحریک کرد کی‌روش او را از تیم ملی و مربیگری در تیم ملی کنار گذاشت. کی‌روش آن مربی است که به مجید صالح اجازه نداده از 20 متری نیمکت تیم ملی عبور کند. مربی که هادی عقیلی و سیدمهدی رحمتی را از جمع بازیکنان تیم ملی کنار گذاشت. او مربی بود که خیلی راحت وقتی ملی‌پوشان را در حد و اندازه تیم ملی نمی‌دید، خطشان می‌زد یا دیگر دعوتشان نمی‌کرد. اما این مربی که برگشته هیچ‌کدام از مشخصات آن کی‌روش را ندارد. 
من اینها را گفتم تا برخی فکر نکنند ما قدرت تحلیل و آنالیز نداریم. ما هم همه چیز را متوجه می‌شویم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی