[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۴
  • دوره جدید

طرح تدوین تاریخ شفاهی مجمع عالی خیرین استان فارس کلید خواهد خورد، روزنامه شیراز نوین

با همت پژوهشگران مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه جنوب کشور، تاریخ شفاهی مجمع عالی خیرین استان فارس تدوین و منتشر خواهد شد. به گزارش روابط‌عمومی مجمع عالی خیرین استان فارس، مدیرعامل این مجمع از اجرای طرح تدوین تاریخ شفاهی شبکه عالی مجمع خیرین این استان خبر داد و عنوان کرد: نشست دوجانبه هیئت‌مدیره و هیئت‌امنای مجمع با مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه جنوب کشور برگزار شد و بر اساس پیشنهاد واحد پژوهشی مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه جنوب کشور طرح تدوین تاریخ شفاهی شبکه عالی این مجمع تدوین خواهد شد و رقم خواهد خورد. 
سیروس پاک‌فطرت در این نشست ضمن قدردانی از فعالیت‌های خیران و واقفان کتاب و کتابخانه‌ها در سراسر استان فارس، بیان کرد: نیک‌اندیشان فارسی همیشه و در طول تاریخ با اقدامات ارزشمند خود سنگ بنای گران‌قدری را در حوزه ساخت کتابخانه‌های عمومی بر جای گذاشته‌اند که تا امروز اثر خیر آنها جاری و ساری می‌باشد. مدیرعامل مجمع عالی خیرین استان فارس، تدوین و ضبط برنامه تاریخ شفاهی این مجمع را یادگاری ارزشمند برای آیندگان خواند و اظهار نمود: ثبت و ضبط سخنان، تجربه‌های زیسته و اقدامات خیرخواهانه میراثی بزرگ برای علاقه‌مندان و پژوهشگران این عرصه می‌باشد و از سویی می‌توان به‌عنوان یک نقشه راه جهت بهره‌مندی جوانان مورداستفاده نسل‌های آینده قرار گیرد.
وی همچنین گفت: بیش از یک سال است که عبدالمحمد طاهری نایب‌رئیس مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز شیراز، کار پژوهش و جمع‌آوری خلق‌وخو با ویژگی‌های شخصیتی خیران استان فارس را آغاز نموده است که مستند بسیار ارزشمند و ماندگاری خواهد بود. پاک‌فطرت در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه جنوب کشور، جهت پیشنهاد این طرح بر اصل امانت‌داری و صداقت در بیان و گفتار در مراحل تدوین این طرح تأکید کرد. مدیرکل مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه جنوب کشور نیز در این نشست ضمن تشریح کامل فعالیت این مرکز، از نیکوکاران علاقه‌مند به کتاب و کتاب‌خوانی دعوت کرد تا با مشارکت خود توسعه زیرساختی و علمی این حوزه را گسترش دهند. در این دیدار، اعضای هیئت‌مدیره و هیئت‌امنای مجمع عالی خیرین استان فارس نیز به ارائه نقطه‌نظرات خود نسبت به تدوین تاریخ شفاهی مجمع پرداختند. این خبر می‌افزاید: بر اساس رأی‌گیری صورت‌پذیرفته در مجمع عالی خیرین استان فارس، اعضای هیئت‌مدیره این مجمع مشخص و آقایان عبدالعلی شمس به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره، مسعود شفیعی سروستانی به‌عنوان نایب‌رئیس هیئت‌مدیره، حبیب شریف خزانه‌دار و سیروس پاک‌فطرت به‌عنوان مدیرعامل مجمع عالی خیرین استان فارس به مدت دو سال انتخاب شدند. همچنین با تصویب اعضای هیئت‌مدیره، محمد جوکار نماینده جمعیت هلال‌احمر فارس به سمت مدیر روابط‌عمومی این مجمع عالی منصوب گردید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی