[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

برگزاری نشست شرکت توزیع نیروی برق فارس با شرکت چینی‌کانادایی(آریانیرو U-SIN)، روزنامه شیراز نوین

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، از برگزاری نشست مشترک میان این شرکت و شرکت چینی‌کانادایی (آریانیرو U-SIN ) به منظور توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و افزایش سرمایه گذاری در شهرستان‌های تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان فارس خبر داد. حمیدرضا جلایر، با اعلام این خبر بیان داشت: با توجه به محدودیت منابع فسیلی در جهان، آسیب جدی گازهای گلخانه ای حاصل از این سوخت‌ها به محیط زیست، استفاده از سایر انرژی‌های پاك به ویژه انرژی خورشیدی بعنوان یک منبع انرژی دوستدار محیط زیست حائز اهمیت بوده و ضرورت دارد. 
وی، با بیان اینكه در دنیا استفاده از انرژی های تجدید پذیر رو به افزایش است، گفت: استان فارس با توجه به برخوردار بودن از روزهای آفتابی طولانی در طول سال مكان مناسبی برای حضور سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در بخش انرژی های خورشیدی است، ضمن اینکه احداث چنین نیروگاه هایی اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم نیز به دنبال خواهد داشت. در بخشی دیگر از این نشست مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان فارس نیز گفت: در این نشست در خصوص سرمایه گذاری شرکت چینی‌‌کانادایی(آریانیروU-SIN‌)جهت احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر در استان فارس بحث و تبادل نظر گردید و شرکت توزیع نیروی برق استان فارس نیز 5 ساختگاه مناسب جهت احداث نیروگاه خورشیدی به این شرکت معرفی نمود که 2 ساختگاه جهت احداث، انتخاب و شروع به کار در آن صورت خواهد گرفت.
مهدی شفیعیان، در خصوص مکان این نیروگاه‌ها گفت: نیروگاه‌های خورشیدی جدید قرار است در نقاطی احداث شوند که دارای تنگناهای توسعه شبکه بوده و به علت عدم وجود گاز امکان احداث نیروگاه‌های گازی نیز درآن مناطق وجود ندارد. لازم به ذکر است در این نشست، زینل قنبری، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس نیز قول همکاری و مساعدت به سرمایه گذاران جهت احداث نیروگاه‌های خورشیدی داد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی