[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۲۹
  • دوره جدید

قرصی که از پیری زودرس جلوگیری می‌کند !، روزنامه شیراز نوین

به گزارش کارگر آنلاین، عوامل بسیاری در پیری مؤثرند به‌خصوص پیری زودرس که محصول جهان پراسترس امروزی است اما پیشرفت علم به کمک ما آمده و برای جوان ماندن راهی دارد.
تحقیقات روی 138 نفر بین سنین 40 و 85 سال که به دلیل اضافه وزن و سبک زندگی بی تحرک در معرض پیری زودرس بودند، انجام شد. سپس در طول روز به تعدادی از آن‌ها دو و نیم گرم و بعضی از آن‌ها یک و نیم گرم قرص امگا 3 دادند. بعد از چهار ماه این تیم تحقیقاتی نتایج را مورد بررسی قرار دادند و یک سؤال ریاضی 20 دقیقه‌ای در اختیار آن‌ها قرار داده شد و تست گفتاری هم از آن‌ها گرفتند، سپس نتایج را به ثبت 
رساندند.
نتایج نشان داد شرکت کنندگانی که در این آزمایش دوز بالاتری از امگا 3 مصرف کرده بودند، در طول تست آسیب کمتری از استرس به بدن آن‌ها وارد شد. 19 درصد هم هورمون کورتیزولِ کم‌تر و 33 درصد پروتئین التهابی کم‌تری تولید کردند.
نتایج تحقیقات مختلف رابطه مستقیم بین سطح بالای امگا 3 و مقاومت در برابر استرس را نشان داد. البته هیچ عوارض جانبی در اثر مصرف دوز بالا گزارش نشد. آن‌ها بر این باور بودند که این مکمل می‌تواند به بدن کمک کند تا با اثرات مضر استرس در سطح سلولی مبارزه 
کند.
یافته‌ها نشان داد که مکمل امگا 3 یکی از راهکارهای ساده تغییر افراد است که اثرات مثبتی روی سلامت آن‌ها و کاهش سطح استرس دارد. در واقع تحقیقات نشان داد افرادی که مکمل امگا 3 مصرف می‌کنند، مدیریت بهتری روی روابط خود دارند.
نکته مهم
یکی از عوامل پیری زودرس و مرگ و میرهای امروزی، استرس است که مصرف صحیح امگا 3 در این تحقیقات نشان داد که چگونه در مهار آن نقش دارد، پس مصرف مکمل امگا 3 با کاهش و کنترل استرس در بدن فرد مانع از پیری شده و مدت زمان بیشتری او را شاداب و جوان نگه می‌دارد.
قرص امگا 3 و کاهش علائم افسردگی
استرس تنها چیزی نبود که بر اثر مصرف این مکمل کاهش پیدا می‌کرد. محققان به این نتیجه رسیدند که التهابات مربوط به استرس بر اثر مصرف این مکمل می‌تواند علائم افسردگی را نیز در این افراد کاهش دهد. چنانچه می‌دانید افسردگی نیز تأثیر قابل توجهی در پیری افراد دارد که امگا 3 با کاهش این فاکتور نیز از بروز پیری زودرس جلوگیری می‌کند.
همان‌طور که گفتیم مطالعات در مورد فواید مکمل امگا 3 بسیار گسترده است. مطالعه‌ای روی افراد 74 سال به بالا انجام شد و به این نتیجه رسیدند افرادی که مکمل مصرف می‌کنند، بیماری‌های مزمن، بیماری‌های ذهنی و حرکتی در آن‌ها کم‌تر است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی