[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

اعدام جوان شیطان‌صفت در زندان، روزنامه شیراز نوین

رکنا: پسرجوان که به کمک دوستش پسر جوانی را در کرج پس از ربودن هدف آزار و اذیت قرار داده بود، صبح دوشنبه به دار مجازات آویخته می‌شود.
رسیدگی به این جنایت سیاه از غروب یکی از روزهای اردیبهشت 95، هنگامی در دستور کار مأموران کلانتری ماهدشت قرار گرفت که آنها در جریان ربوده شدن پسر 16ساله‌ای به نام «آرش» توسط سرنشینان یک خودرو پیکان سفید و آزار و اذیت وی قرار گرفتند. شاکی که به شدت شوکه بود و همراه پدرش به کلانتری رفته بود، به مأموران گفت: «چند روز قبل همراه خانواده‌ام به باغ خانوادگی‌مان در کرج آمدیم. امروز با مادرم بر سر موضوعی جروبحثمان شد و با ناراحتی از باغ بیرون آمدم با اینکه کوچه باغ خلوت بود. اما مسافت زیادی را طی کردم و از یک دکه مقداری خوراکی خریدم و بعد هم کنار جدول نشستم. اما ناگهان یک خودروی پیکان جلوی پایم توقف کرد و راننده و یک سرنشین آن با چاقو مرا تهدید و سوار خودرو کردند. در حالی که به شدت ترسیده بودم نمی‌دانستم چه سرنوشت شومی در انتظارم است تمام پول‌های داخل جیبم را به آنها دادم. اما پسران خشن، با عبور از چند کوچه مرا به بیابان کشاندند و درحالی که هوا تاریک شده بود، هر 2نفر مرا وحشیانه مورد آزار و اذیت قرار دادند. به گریه و التماس‌هایم هم توجهی نکردند. ساعتی بعد هم مرا سوار خودرو کرده و در نزدیکی باغمان رهایم کردند. آنها حتی شماره تلفن همراهم را گرفتند تا در قرارهای بعدی مرا به راحتی پیدا کنند. ضمن اینکه تهدید کردند در این‌باره با هیچ کس حرفی نزنم.
دستگیری تبهکاران
با طرح این شکایت و به دلیل حساسیت موضوع، پرونده با دستور قاضی برای رسیدگی در اختیار اداره آگاهی کرج قرار گرفت. با توجه به اینکه آدم‌ربایان چندین بار با پسر نوجوان تماس گرفته بودند، کارآگاهان در نخستین گام و در یک قرار صوری، راننده پیکان را دستگیر کردند. «اشکان» -24ساله- پس از دستگیری منکر هرگونه آشنایی با پسر نوجوان شد اما در تحقیقات تخصصی، عامل جنایت سیاه لب به اعتراف گشود.
تحقیقات تکمیلی کارآگاهان اداره آگاهی نیز نشان داد متهم مالک خودروی پیکان سفید است و تماس‌ها و پیامک‌های رد و بدل شده با شاکی هر راه فراری را به روی او بسته بود.
بدین‌ترتیب پرونده در شعبه یکم دادگاه کیفری یک کرج به ریاست قاضی «هدایت رنجبر» تحت رسیدگی قرار گرفت. در حالی که همدست دیگر متهم فراری بود، پرونده با حضور 3قاضی عالی دادگاه جنایی کرج مورد رسیدگی قرار گرفت و قضات با استناد به اسناد پرونده و اظهارات شاکی، «اشکان» -متهم ردیف اول- را به اتهام آزار و اذیت به عنف به اعدام، به جرم آدم‌ربایی با خودرو سواری به 15سال حبس تعزیری و به خاطر درگیری با مأموران هنگام دستگیری به یک سال حبس محکوم کردند. با تأیید این حکم در دیوان عالی کشور، «اشکان» صبح دوشنبه به دار آویخته خواهد شد. همدست وی نیز که به تازگی دستگیر شده است به زودی در شعبه اول دادگاه کیفری یک کرج محاکمه خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی