[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۲
  • دوره جدید

خرید هزارتومانی، ۲۰۰هزار تومان آب خورد، روزنامه شیراز نوین

پشت‌پرده کلاهبرداری اسکیمری، نوجوان ۱۷ساله‌ای بود که به بهانه افزایش فالوور در شبکه‌های اجتماعی، حساب طعمه‌هایش را خالی می‌کرد.
این پرونده با شكایت مردی در پلیس فتای خراسان ‌رضوی به جریان افتاد. شاكی به مأموران گفت كه فرد ناشناسی حساب بانكی او را هك و اقدام به برداشت 200هزار تومان كرده است. با این شكایت، تحقیقات برای شناسایی هكر ناشناس شروع شد. مأموران در بررسی‌های تخصصی متوجه شدند كه این سرقت با روش اسكیمینگ صورت گرفته است.
ماجرا از این قرار بود كه مدتی قبل پسر شاكی پرونده كه در یكی از شبكه‌های اجتماعی فعالیت می‌كرد، با پیامی درباره افزایش فالوور روبه‌رو می‌شود و وقتی با فرستنده پیام تماس می‌گیرد، وی درخواست هزار تومان بابت فروش فالوور می‌كند. پسر جوان نیز به تصور اینكه با پرداخت هزار تومان می‌تواند فالوورهایش را افزایش دهد، وارد صفحه‌ای می‌شود كه فروشنده لینك آن را فرستاده بود. او پس از وارد كردن مشخصات حساب بانكی پدرش، سعی می‌كند هزار تومان را به‌صورت اینترنتی پرداخت كند؛ ‌غافل از اینكه این صفحه، صفحه‌ای جعلی بود كه فروشنده آن را راه‌انداخته تا بتواند با این شگرد كه به اسكیمینگ معروف است، مشخصات حساب بانكی طعمه‌اش را به‌دست آورد.
به این ترتیب زمانی كه پسر جوان مشخصات كارت عابربانك پدرش و رمز آن را در صفحه‌ جعلی وارد كرد، این مشخصات در اختیار فروشنده قرار گرفت و وی به‌راحتی توانست از حساب پدر او 200هزار تومان برداشت كند. با مشخص شدن این موضوع، تحقیقات برای شناسایی كلاهبردار ناشناس ادامه یافت تا اینكه وی كه نوجوانی 17ساله است، در استان البرز شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ جهانشیری، رئیس پلیس فتای خراسان‌رضوی با بیان این خبر گفت: متهم در بازجویی‌ها به سرقت از حساب مالباخته اعتراف كرد و تحقیقات برای شناسایی افرادی كه در دام وی گرفتار شده‌اند، ادامه دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی