[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

تازه‌های گردشگری، روزنامه شیراز نوین

بقعه شاه فخرالدین احمد 
خنج مرمت می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از مرمت بخش‌هایی از بقعه شاه فخرالدین احمد خنج متعلق به دوره تاریخی ایلخانی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس مصیب امیری با اعلام این خبر گفت: مرمت این بنای ثبتی با نظارت بخش فنی معاونت میراث فرهنگی استان  از محل 2درصد نفت وگاز با اعتبار 250میلیون ریال در دست اجرا است.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس خاطرنشان کرد: مرمت شامل گچ کاری سنتی، دوال های سنگی دور چهار محراب امامزاده، ساخت و نصب پنجره های مشبک سنگی، نوسازی و بهسازی تأسیسات و کف‌سازی می‌شود.
گفتنی است شاه فخرالدین از عرفای بنام قرن هشتم است که رهبری طریقت بعد از ابونجم به عهده گرفت. این بنا به شماره 1323 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

سرپرست جدید پایگاه میراث‌جهانی باغ عباس‌آباد معرفی شد
مهر: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران صاحب دهشت را به‌عنوان سرپرست جدید پایگاه میراث‌جهانی باغ عباس‌آباد معرفی کرد.
به ‌نقل از روابط ‌عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری مازندران، دلاور بزرگ‌نیا مدیرکل میراث‌ فرهنگی این استان در نشست صمیمی با کارکنان پایگاه میراث جهانی باغ عباس‌آباد شهرستان بهشهر، ضمن قدردانی از زحمات حمید عمرانی‌ رکاوندی سرپرست قبلی این مجموعه، مجموعه باغ عباس‌آباد را فرصتی طلایی در حوزه گردشگری در شرق مازندران برشمرد و بهترین راهکار برای پیشرفت این مجموعه را مدیریت یکپارچه عنوان کرد.
او با اشاره به اهمیت شهرستان بهشهر در حوزه گردشگری و وجود اماکن تاریخی، مرمت بنای چشمه عمارت و مجموعه میراث‌جهانی باغ عباس‌آباد را از برنامه‌های پیش روی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اعلام کرد.
او با اشاره به فعالیت‌های خوبی که در این مجموعه در سال‌های اخیر رقم خورده، تسریع در امور مرمت و تعامل سازنده با دستگاه‌های موازی و همراه را در این مجموعه ارزشمند خواستار شد.
بزرگ‌نیا پیش از این نشست، با حضور در دفتر فرماندار شهرستان بهشهر، ضمن قدردانی از همراهی و پیگیری سیدخالق سجادی فرماندار در حوزه گردشگری، توجه بیشتر و همراهی مسئولان شهرستانی را تسهیل‌کننده مسیر اقتصادی و آینده‌ساز گردشگری عنوان کرد.
صاحب دهشت، سرپرست جدید پایگاه میراث‌جهانی باغ عباس‌آباد، دانش‌آموخته مقطع کارشناسی دانشکده میراث ‌فرهنگی و کارشناس‌ ارشد مرمت و احیای بناها و بافت‌های تاریخی از دانشگاه هنر تهران است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی