[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۱
  • دوره جدید

کیفیت اساس مسکن ملی است ، روزنامه شیراز نوین

سیدعلیرضا حمیدی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، به‌همراه حاج آقا نجفی مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد مسکن فارس از پروژه طرح نهضت ملی مسکن شهرستان پاسارگاد بازدید کرد و بیان داشت: نهضت ملی مسکن آیینه تمام‌نمای خدمات در حوزه تأمین مسکن شهری است.
به گزارش روابط‌عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس، حمیدی در این برنامه بازدید با بیان اینکه کیفیت و حفظ جان مردم خط قرمز بنیاد مسکن در اجرای پروژه‌هاست، افزود: ساخت‌وساز با کیفیت و رعایت استانداردهای لازم از اولویت‌های اصلی این نهاد در اجرای پروژه‌های عمرانی است؛ به‌طوری‌که با بالابردن سطح کیفیت و سیستم فرایند تولید می‌توان گامی بلند در جهت اصلاح ساختار‌های اقتصادی و عمرانی برداشت. 
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، شاخص‌های تأمین مسکن شهری در استان فارس را فراتر از متوسط استانی دانست و با بیان اینکه بافت جمعیتی در فارس از روستایی به شهری در حال تغییر است، گفت: نسبت 25 درصد جمعیت روستایی به 75 درصد جمعیت شهری بیانگر تغییرات جمعیتی و هشداری برای افزایش مهاجرت به شهرهاست.
وی عنوان کرد: این در حالی است که تا چندی پیش در فارس نسبت جمعیتی حدود 45 درصد جمعیت روستایی و 55 درصد جمعیت شهری بود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس با بیان اینکه در حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن در ساخت‌وساز مسکن محرومان ورود کرده است، تصریح کرد: این طرح‌ها عمدتاً در قالب طرح نهضت ملی مسکن گنجانده می‌شود و در حال حاضر پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن 13هزار و 944 واحد مسکونی است که عمدتاً از سال 1401 آغاز شده است. حمیدی افزود: از این تعداد بخشی را بنیاد کار می‌کند که 5هزار و 505 واحد به‌عنوان بنیادساز است و 3هزار و 152 واحد در شهر جدید صدرا، 700 واحد سلطان‌آباد، 148 واحد در شهرک نشاط سلطان‌آباد، 700 واحد مسکونی در داراب، 419 واحد خنج و مابقی آن 8هزار و 429 واحد مسکونی در قالب گروه ساخت و با مشارکت مردم ساخته می‌شود.
در حاشیه این بازدید محمدجواد آرایش مدیر بنیاد مسکن شهرستان پاسارگاد، به بیان چگونگی اجرای این پروژه پرداخت و افزود: بنیاد مسکن در شهرهای با جمعیت زیر ٢۵هزار نفر با هماهنگی و تعامل راه و شهرسازی برای متقاضیان مسکن ملی خانه می‌سازد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی