[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۷
  • دوره جدید

شتاب مترو در خط دوم ، روزنامه شیراز نوین


شهردار شیراز به عملیات باقی‌مانده فاز یک خط ۲ و بهره‌برداری از آن تا پایان امسال اشاره کرد و گفت: ادامه این خط از میدان آزادی تا کلبه سعدی در نیمه نخست سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، جلسه‌ای در سازمان حمل‌ونقل ریلی با حضور جمعی از معاونان شهرداری و مشاوران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در فارس برگزار شد.
شهردار کلان‌شهر شیراز در این راستا اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری، تسریع در روند اجرای خطوط مترو به‌ویژه خط ۲ مترو است که فاز یک آن به بهره‌برداری و افتتاح رسیده و ادامه این فاز باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.
محمدحسن اسدی با تصریح بر این دغدغه بیان کرد: امور خط ۲ مترو به‌صورت جدی و مستمر پیگیری می‌شود.
این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز این جلسه را در راستای بازدیدهای اخیری که از خطوط ۲ و ۳ مترو این کلان‌شهر و همچنین دستگاه حفار مکانیزه در قزوین داشت، ذکر کرد.
او با اشاره به تأکیدی که بر برنامه زمان‌بندی تکمیل خط ۲ به‌صورت کامل در فازهای ۱ و ۲ داشت، گفت: امروز این برنامه زمان‌بندی توسط سازمان حمل‌ونقل ریلی و شرکت پیمانکار ارائه شد.
شهردار شیراز به اجرای عملیات باقی‌مانده فاز یک خط ۲ و بهره‌برداری از آن تا پایان امسال ابراز امیدواری کرد و گفت: ادامه این خط از میدان آزادی تا کلبه سعدی در نیمه نخست سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسد.
اسدی با گریزی به مباحث این جلسه با بیان اینکه درمورد تأمین مالی این خط مذاکراتی شد و به نتیجه رسیدیم، گفت: در بحث واگن که موضوعی اصلی بوده و مقداری کار را سخت می‌کند، راه‌های مختلف را بررسی کرده و قرار شد پیگیری‌ها را انجام دهیم. این مدیر ارشد شهری با بیان اینکه یکی از مطالبات اصلی مردم بحث حمل‌ونقل ریلی است، اظهار امیدواری کرد که برنامه‌های زمان‌بندی خط ۲ به طول حداقل ۱۵ کیلومتر را به انتها و بهره‌برداری کامل برسانیم و خط ۳ را طی ۲ تا ۳ سال آینده به نقطه مطلوبی برسانیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی