[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۲
  • دوره جدید

اهداف مشترک صنعتی در ایجاد اشتغال ، روزنامه شیراز نوین

تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با هدف استفاده از ظرفیت‌های طرفین برای اشتغال زایی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و توسعه و گسترش همکاری‌های فی‌مابین، با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و مشاور استاندار فارس در امور اشتغال، امضا شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، این تفاهم نامه در راستای تحقق شعار سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» و اجرای سیاست‌های دولت سیزدهم با رعایت اولویت‌های مقرر قانونی برای اجرای طرح‌های خوداشتغالی و کارآفرینی اعضای خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و توسعه همکاری‌های دوجانبه به منظور رفع مشکلات و استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود منعقد شد. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در آیین امضای این تفاهم‌نامه، با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف ایجاد شهرک‌های صنعتی بسترسازی برای توسعه و گسترش اشتغال و کارآفرینی است، گفت: ما در این زمینه از تمام ظرفیت‌ها برای حمایت از سرمایه‌گذاران و توسعه اشتغال استفاده می‌کنیم.
سید مصطفی هاشمی افزود: تاکنون در ۶۳ شهرک و ناحیه صنعتی در استان بسترهای لازم برای توسعه صنعتی و ایجاد واحدهای تولیدی فراهم شده که این تعداد در حال افزایش است.
وی با بیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی آماده همکاری با همه نهاد‌ها و سازمان‌ها برای شتاب بخشیدن به توسعه صنعتی و اشتغال است، تفاهم‌نامه با بنیاد شهید و امور ایثارگران را مؤثر دانست و گفت: امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌ها و مشوق‌های موجود در این تفاهم‌نامه، بتوانیم اقدامات مهمی انجام دهیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از مشوق‌های اختصاصی ویژه کارآفرینان و سرمایه‌گذاران شاهد و ایثارگر در شهرک‌های صنعتی خبر داد و گفت: تخفیف در مبلغ حق انتفاع یا کاهش درصد نقدی افزایش درصد اقساطی از مشوق‌هایی است که در نظر گرفته شده و تاکنون بخشی از سرمایه گذاران شاهد و ایثارگر توانسته اند از آن استفاده کرده و موفق به راه اندازی واحدهای صنعتی شوند. هاشمی با بیان اینکه خدمتگزاری به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را نه تنها یک وظیفه ملی و اسلامی، بلکه یک افتخار بزرگ می‌دانیم و همه ما به آنها مدیون هستیم، از صاحبان صنایع خواست با استفاده از ظرفیت‌های موجود در این تفاهم نامه در زمینه اشتغال زایی فرزندان ایثارگران گام‌های مؤثری بردارند. 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس نیز در این مراسم اظهار داشت: شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان دارای فضای بسیار مناسبی جهت تولید کالا و فعالیت‌های 
اقتصادی هستند. سردار ابراهیم بیانی افزود: از اهداف ما سوق دادن، مشارکت و استفاده از ظرفیت‌های خانواده معزز شهدا و ایثارگران در بخش تولید است. وی پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت پنج سال در ازای جذب و ارائه لیست واریز حق بیمه سهم کارفرما برای افراد معرفی شده از سوی بنیاد را از سیاست‌های تشویقی این مجموعه برشمرد و اضافه کرد: حق بیمه سهم کارفرما برای جانبازان، آزادگان و فرزندان شاهد به میزان ۱۰۰درصد و سایر مشمولان ماده ۲۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به میزان ۷۵ درصد به مدت پنج سال پرداخت می‌شود. بیانی همچنین کاهش مالیات کارفرمایان را از دیگر خدمات بنیاد به این شرکت‌ها عنوان کرد و ادامه داد: برای تشویق بخش خصوصی به اشتغال کار جامعه ایثارگری تسهیلاتی در نظر گرفته شده است. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس تصریح کرد: در این بسته تشویقی پیش بینی شده که بخش خصوصی اگر ایثارگر یا فرزند ایثارگری را به کار گرفت، از برخی معافیت‌ها برخوردار خواهد بود.
در ادامه این نشست، کوشکی مشاور استاندار فارس در امور اشتغال نیز با تأکید بر لزوم تلاش جهادی برای اشتغال در استان پیشنهاد داد: باید در برنامه ای زمان بندی ضمن هماهنگی با صاحبان صنایع برای دریافت مشاغل موردنیاز خود، با استفاده از ظرفیت‌های آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای استان به آموزش‌های تخصصی فرزندان شاهد و ایثارگر پرداخته تا شرایط مناسب تری برای آنها در بازار کار فراهم شود.
بر اساس این گزارش، کمک به سامان‌دهی کسب و کارهای خرد در واحد‌های مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان و ارتقای نقش ایثارگران در اقتصاد استان، کمک به اشتغال پایدار کارجویان تحت پوشش بنیاد با استفاده از ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های مختلف و مساعدت در اجرای طرح‌های کارآفرینان شاهد و ایثارگران از اهداف این تفاهم‌نامه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی