[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

خواص باورنکردنی سیر پخته، روزنامه شیراز نوین

سیر یک مکمل طبیعی برای کاهش وزن است؛ چون مانع از انباشتگی چربی‌ها شده و سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد. این ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. بنابراین، مصرف روزانه سیر پخته یا خام آن روشی طبیعی و خوب برای دور شدن از بیماری‌ها و مشکلات سلامتی است.
سیر یک ماده غذایی پرمصرف، پرطرفدار و پرخاصیت است. این ماده غذایی به صورت انواع مختلف مصرف می‌شود و در تغییر طعم غذاها تأثیر ویژه‌ای دارد. سیر علاوه بر اینکه یک طعم دهنده فوق‌العاده است، خواص درمانی باورنکردنی نیز دارد.
سیر خواص آنتی بیوتیکی و تصفیه کنندگی دارد و باعث دفع ضایعات بدن و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها می‌شود. با وجود اینکه مصرف خام سیر طرفدار و خواص بیشتری نیز دارد؛ اما مصرف روزانه ۶عدد سیر پخته شده نیز تأثیر زیادی در سلامت بدن دارد. در این مطلب خواهیم گفت بعد از مصرف این میزان سیر پخته شده در فر، چه اتفاقاتی در بدنتان رخ می‌دهد. لطفاً با ما همراه باشید.
سیر یک دنیا خاصیت دارد
محققان معتقد هستند که سیر یک مکمل طبیعی برای کاهش وزن است؛ چون مانع از انباشتگی چربی‌ها شده و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. این ماده غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. بنابراین مصرف روزانه آن روشی طبیعی و خوب برای دور شدن از بیماری‌ها و مشکلات سلامتی است.
بیشتر خواص این ماده غذایی به سرعت تأثیر خود را برجای می‌گذارد؛ به خصوص زمانی که آن را به صورت طبیعی و بدون افزودنی مصرف کنید. در ادامه با خواص روزانه ۶عدد سیر پخته شده بیشتر آشنا می شوید.
۲۴ساعت بعد از مصرف سیر چه اتفاقاتی در بدن می‌افتد؟
یک ساعت بعد از مصرف ۶حبه سیر پخته شده
یک ساعت بعد از مصرف ۶حبه سیر پخته شده، بدن آن را هضم کرده و مواد مغذی مفید آن مانند آلیسین، ویتامین‌های گروه B و مواد معدنی مانند منگنز را جذب می‌کند. علاوه بر این به کمک فیبرهای آن عملکرد روده‌ها نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد.
۲ تا ۴ساعت بعد از مصرف ۶حبه سیر پخته شده
آنتی اکسیدان‌های موجود در سیر شروع به حرکت به سمت خون کرده و به سلول‌های بدن می‌رسند. به این ترتیب از سلول‌ها در برابر اثرات آسیب‌رسان و مضر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. همچنین ترکیب فعال آن یعنی آلیسین به کاهش وجود سلول‌های بیمار و بدخیم کمک می کند.
۴ تا ۶ساعت بعد از مصرف ۶حبه سیر پخته شده
آلیسین سیر شروع به فعال کردن سوخت و ساز بدن و فرایندهای دفع مازاد مایعات و چربی‌ها می‌کند. قدرت ضدالتهابی بالای این ترکیب باعث کاهش ورم بافت‌ها شده و عملکرد کلیه‌ها را بهبود می‌دهد.
۶ تا ۷ساعت بعد از مصرف ۶حبه سیر پخته شده
خواص ضدباکتریایی سیر قدرت کافی را در اختیار دستگاه ایمنی بدن قرار می‌دهد تا با باکتری‌ها مقابله کرده و بدن را ایمن‌سازی کند.
بین ۶ تا ۱۰ساعت بعد از مصرف ۶حبه سیر پخته شده
ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات گوگردی موجود در سیر مانع از اکسایش سلول‌ها شده و اکسیژن رسانی را تحریک می‌کند. این کار باعث ممانعت از روند زودهنگام پیری و بروز علائم آن می‌شود. ترکیبات فعال سیر در بدن رخنه کرده و عملکردهای حفاظتی از دستگاه‌های حیاتی بدن شروع می شود:
میزان کلسترول و تری گلیسیرید خون کاهش پیدا می کند.
رگ‌ها تمیز و پاکسازی شده و نرمی و خاصیت ارتجاعی آن‌ها بیشتر می شود.
فشارخون تنظیم و کنترل می شود.
واکنش های ایمنی بدن افزایش پیدا می کند.
روند دفع فلزات سنگین از بدن با سرعت بیشتری انجام می‌شود.
سلامت استخوان ها افزایش می یابد.
احساس خستگی کمتر می شود.
راندمان جسمی و روحی افزایش می یابد.
طول عمر سلول ها بیشتر می شود.
از تشکیل رگ های واریسی پیشگیری می شود.
سلامت مفاصل بهبود می یابد.
ریه ها پاکسازی و تمیز می شوند.
دفع انگل های روده تحریک می شود.
میزان قند خون کنترل می شود.
از بروز یبوست پیشگیری و با آن مقابله می شود.
خطر بروز عفونت در دستگاه ایمنی کاهش می یابد.
روش تهیه و مصرف سیر پخته شده در فر
با وجود اینکه برخی متخصصان تأکید زیادی در مصرف سیر خام برای دریافت ۱۰۰درصدی خواص آن دارند، برخی دیگر نیز مصرف سیر پخته شده در فر را برای دریافت خواص آن توصیه می‌کنند. مزیت این شیوه این است که مصرف سیر راحت‌تر شده و سم‌زدایی از بدن با سهولت بیشتری انجام می گیرد.
برای این کار به ۶حبه سیر نیاز دارید. کافی است سیر را تمیز کنید و اجازه دهید بیست دقیقه استراحت کنند. سپس آن‌ها را در فر قرار دهید تا نرم شوند. در نهایت آن‌ها را از فر درآورده و اجازه دهید تا خنک شوند و میل کنید.
زمانی که این ۶حبه سیر را میل می‌کنید، لازم است که در ۲۴ساعت آینده به میزان حداقل ۲لیتر آب بنوشید و از مواد غذایی زودهضم مانند سبزیجات بیشتر استفاده کنید. بهتر است این کار را آخر هفته‌‌ها و در روزهایی که از خانه خارج نمی‌شوید انجام دهید، چون دهانتان بوی سیر می‌گیرد. بدانید که مصرف سیر یکی از بهترین شیوه‌ها برای دریافت سریع خواص یک ماده غذایی ایدئال است. توصیه می‌کنیم هر ماه حداقل یک مرتبه این ۶حبه سیر را آماده کرده و میل کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی