[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

۴راز شادبودن برای زندگی بهتر، روزنامه شیراز نوین

این روزها برای برخی از آدم‌ها، شاد بودن در زندگی، شده مثل دُر نایاب و طلای سفید. شادی در زندگی این آدم‌ها از بین رفته و آن‌ها هم نمی‌دانند که چگونه می‌توانند آن را دوباره در زندگی خود ببینند. باید به این دسته از آدم‌ها گفت که نگران نباشید، خیلی سخت نیست.
تنها با چند راهکار ساده می‌توانید دوباره از نعمت شاد بودن در زندگی بهره‌مند شوید. 
شادی چیست؟ 
همه انسان‌ها، موجوداتی لذت‌طلب و شادی‌جو هستند. هر کسی به طریقی، به دنبال پیدا کردن شادی در زندگی‌اش می‌رود. اگر با یک نگاه واقع‌بینانه و منطقی به افراد دوروبرمان نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که هر کسی به نوعی دچار مشکلات و گرفتاری‌هایی در زندگی‌شان هستند. این که بگوییم هر کسی که شاد است هیچ مشکلی در زندگی‌اش ندارد، خیلی هم درست نیست. فرد برنده کسی است که در کنار تمام مشکلات و گرفتاری‌هایش می‌تواند جایی برای شاد بودنش در زندگی بگذارد. شادی در واقع منبعی برای لذت بردن و به آرامش رسیدن افراد است. شادی نوعی احساس درونی است که همراه با نشاط، خنده، امید، لذت بردن از لحظه حال، رضایت و خوش بینی می‌آید.
پول نداشته باشی، شاد نیستی!!!
تنها راه شاد بودن در زندگی پول و مادیات نیست. خیلی از افراد هستند که ثروتمند هستند ولی ذره‌ای شادی را درچشمانشان نمی‌بینیم. در مقابل این افراد هم کسانی هستند که پول ندارند، ولی خیلی زندگی شادی را دارند. پس به عنوان اولین قدم برای شاد بودن، این مسئله را بپذیرید که پول و مادیات شادی نمی‌آورند.
چگونه شاد باشیم؟ 
مهم‌ترین راهکار برای شاد بودن در زندگی این است که روی مغزمان کار کنیم. هر احساس و هیجانی که به انسان‌‌ها دست می‌دهد ناشی از نوع فکر کردن آن فرد است.
پس اگر شما بتوانید مثبت فکر کنید و به اصطلاح نیمه پر لیوان را ببینید می‌توانید شادی را حس کنید اما اگر نه، نیمه خالی لیوان بیشتر برایتان مهم باشد و همیشه منفی نگر باشید و تفکر منفی داشته باشید، هیچ‌وقت نمی‌توانید رنگ و بوی شادی را در زندگی‌تان درک کنید.
اگر شاد نباشیم چه می‌شود؟ 
نقطه مقابل شادی، احساس و هیجان منفی، افسردگی است. اگر نتوانیم فرد شادی باشیم، نهایتاً افسردگی بر ما غالب می‌شود و نمی‌گذارد به ادامه زندگی خودمان با خوبی برسیم. افسردگی به معنای غم و اندوه است و بیماری قرن هم معرفی شده است. پس خیلی باید مراقب باشیم تا به آن مبتلا نشویم.
افسردگی با ما چه می‌کند؟ 
اگر مبتلا به هیجان منفی افسردگی بشویم، مبتلا به چاقی یا لاغری شدید و زودهنگام، بی‌اشتهایی یا پرخوری عصبی می‌شویم. همچنین خواب ما هم تحت تأثیر این هیجان قرار می‌گیرد. معمولاً افراد افسرده، سست و بی‌حال هستند و حوصله انجام دادن کاری را ندارند. این افراد حتی تمایل انجام دادن کارهایشان را هم ندارند. فرد افسرده اعتماد به نفس پایین دارد و نمی‌تواند در زندگی‌اش موفق باشد.
رمز و راز شادکامی 
یکی از مهم‌ترین چیزها در زندگی انسان‌ها، احساس خوشحالی و خوشبختی است. خواسته یا ناخواسته، تمام فعالیت‌های انسان‌ها برای رسیدن به خوشبختی و خوشحالی و شادی است و هر فردی با توجه به عقاید و تفکراتش، شادی را برای خودش فراهم می‌کند. 
1. روابط اجتماعی و فردی: اگر می‌خواهید فرد شادی باشید، باید بتوانید با انسان‌های دیگر مراوده داشته باشید و ارتباط برقرار کنید. افرادی که تنها هستند و تمایلی به ارتباط برقرار کردن با دیگران ندارند، شادی کمتری را در زندگی خود درک می‌کنند. 
2. اعتقادات مذهبی: انجام دادن اعمال مذهبی و رفتن به اماکن مذهبی، می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای رسیدن شما به شادی باشد. با توکل به خدا و دیدن خدا در گرفتاری‌ها و مشکلات زندگی‌مان و اعتقاد داشتن به این که خدا بزرگ است و خدا می‌تواند مشکلاتمان را حل کند، می‌تواند احساس مثبت و آرامش را برای شما ایجاد کند. 
شادی احساس و هیجان مثبت است که در نتیجه مثبت فکر کردن به دست می‌آید.
3. فکر کردن به گذشته ممنوع: اگر به دنبال شادی هستید، تحت هیچ عنوان به گذشته خود با حسرت و اندوه نگاه نکنید. فکر کردن به اتفاقات گذشته فقط برای درس گرفت خوب است؛ اما اگر فکر کردن به گذشته باعث شود دچار احساسات منفی و غم و اندوه شویم، به راحتی می‌تواند شادی را از شما بگیرد. 
4. فکر کردن به آینده، ممنوع: برنامه‌ریزی کردن برای آینده با فکر کردن به آن متفاوت است. برنامه‌ریزی کردن برای آینده بسیار خوب است؛ اما فکر کردن به آینده به گونه‌ای که شما را دچار اضطراب و استرس کند، می‌تواند شادی را از شما بگیرد.
5فوت کوزه گری برای رسیدن به شادی در زندگی 
1- به داشته ها، توانایی ها و استعدادهایتان فکرکنید. 
2- حسرت ناتوانی ها و نداشته هایتان را نخورید. 
3- فعالیت جسمانی و ورزش کردن روزانه را فراموش نکنید. 
4- خوردن میوه و سبزیجات فراموش نشود. 
5- برای کارهایتان برنامه ریزی کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی