[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۷
  • دوره جدید

چند روش برای تغییر متابولیسم و کاهش وزن، روزنامه شیراز نوین

هنگامی که افرادی که در رژیم غذایی خاصی به سر می‌برند و درباره‌ سوخت‌وساز صحبت می‌کنند، اغلب فرآیند پیچیده‌ و طولانی فیزیکی و شیمیایی متابولیسم مد نظرشان نیست.
به گزارش مشرق، عوامل متفاوتی بر میزان متابولیسم بدن تأثیرگذار هستند؛ برخی از این عوامل قابل تغییر و برخی دیگر مانند سن و جنسیت غیرقابل تغییر هستند.
ورزش
همان‌طور که می‌دانید با ورزش کردن کالری بیشتری می‌سوزانید. تنها یک تمرین ساده می‌تواند به متابولیسم شما سرعت بیشتری بخشد؛ بدیهی است که ورزش‌های سنگین‌تر کالری بیشتری می‌سوزانند.
به حرکت درآیید
وقت ورزش کردن ندارید!؟ کافی است کمی از فعالیت‌های روزانه‌ خود را اصلاح کنید؛ برای مثال به جای آسانسور از پله استفاده کنید یا مسیرهای بیشتری را پیاده‌روی کنید!
عضله‌سازی
همان‌طور که گفته شد با ساخت عضلات بیشتر به کمک تمرینات قدرتی و هوازی، می‌توانید حتی در خواب متابولیسم بالاتری را داشته باشید.
کنترل کالری
خوردن کالری زیاد، می‌تواند باعث چاقی شود و از طرف دیگر خوردن کم، باعث کاهش سوخت‌وساز و نتیجه برعکسی خواهد شد. بنابر این باید اطمینان حاصل کنید که کالری به میزان کافی و مناسب، به بدن شما می‌رسد؛ بهترین و راحت‌ترین روش برای کنترل کالری، کالری‌شماری مواد غذایی مصرفی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی