[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

جنگ شادی «کودک و خانواده» در سیدان برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین- حمید معینی

برنامه سرگرمی، تفریحی «جنگ کودک و خانواده» کاری مشترک از گروه هنری آفتابگرودن، خانه فرهنگ و هنرمندان شهر سیدان در میان استقبال کم‌نظیر شهروندان این شهر برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت، عبدالصمد سلیمانی کارشناس امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت با حضور در این برنامه از استقبال خوب مردم سیدان تقدیر کرد و بیان داشت: در مرداد سال گذشته با همت هنرمندان سیدان و همکاری صمیمانه مسئولین بخش و شهر، برای اولین بار برنامه هنری متفاوت علی‌رغم همه کمبودها برگزار گردید.
وی گفت: تلاش و خواست هنرمندان و مردم شریف سیدان از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت برای استمرار و اجرای اینگونه برنامه‌ها در سیدان، موجب شد کمیته فرهنگ و هنر و همچنین انجمن‌های فرهنگی و هنری و دبیرخانه آن، در سیدان تشکیل گردد.
سلیمانی افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت در راستای سیاست توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سطح شهرستان، زمینه آغاز فعالیت خانه فرهنگ سیدان را فراهم کرده است تا بستری برای دیگر فعالیت‌های فرهنگی و هنری باشد.
وی از مراحل تخصیص زمین از طرف شهرداری و شورای اسلامی جهت ساخت فرهنگسرای شهر خبر داد.
سید محمدهادی سجادیان مسئول بسیج هنرمندان شهرستان مرودشت در بخشی از این برنامه با اهدای هدایایی، از هنرمندان و فعالان انجمن‌های فرهنگی هنری تقدیر کرد و بیان داشت: فعالیت کمیته فرهنگ و هنر در بخش و شهر سیدان با همراهی مسئولین قابل تحسین است و علاقه‌مندان به فعالیت در این زمینه، می‌توانند در انجمن‌های هنری تشکیل شده، رشته مورد نظر خود را دنبال نمایند. مسئول انجمن شعر و ادب سیدان در ادامه، از برگزاری شب شعری به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام در شهر سیدان خبر داد. در بخش دیگری از برنامه، گروه آفتابگردان به سرپرستی مهدی زارع و همراهی محمدرضا راستگو، هنرمند باسابقه تئاتر مرودشت و همراهی دیگر عوامل محمدحسین زارع و سحر اورنگی قطعات نمایشی شاد با پیام‌های آموزشی در فواصل برنامه اجرا کردند.
اجرای عباد کشاورز هنرمند خوش صدای سیدانی در میان استقبال گرم مخاطبان، خاطرات برنامه سال گذشته را برای همشهریان زنده کرد و هنرنمایی دیگر هنرمند سیدانی احمد نظری با اجرای قطعه امام زمان(عج) فضای معنوی را بر جلسه حاکم ساخت.
دف‌نوازی رضا زارع هنرمند مرودشتی، شور و هیجان برنامه را دو چندان نمود. سجاد عباسی جوان هنرمند سیدانی اجرای برنامه را به عهده داشت که اجرای وی مورد تحسین بینندگان برنامه قرار گرفت.
این برنامه با همکاری بخشداری، شهرداری و شورای اسلامی، نمایندگی آموزش پرورش، کلانتری، مدرسه عصمتیه، خانه فرهنگ وکمیته فرهنگ و هنرسیدان برگزار شد.
شهر سیدان مرکز بخش سیدان، در ۲۰کیلومتری شمال مرودشت، با بیست سال عمر شهری، فاقد سالن اجتماعات، ساختمان مستقل خانه فرهنگ، فرهنگسرا و آمفی تئاتر است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی