[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

اسکواش‌باز شیرازی، قهرمان کشور شد، روزنامه شیراز نوین

نایب رئیس هیئت اسکواش فارس گفت: مهرسا هاشمی، ورزشکار شیرازی در رقابت‌های اسکواش دختران کشور در رده سنی زیر 9سال بر سکوی قهرمانی 
ایستاد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان فارس به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، شیرین دهقان پیشه بیان کرد: در این رقابت‌ها که روز شانزدهم تیر 96 در تبریز برگزار شد، پس از مهرسا هاشمی از فارس که عنوان نخست را کسب کرد، دُرسا ایرانی از آذربایجان غربی بر سکوی دوم ایستاد، هانیه بذرافشان و پرنیان نجفی هر دو از اصفهان به صورت مشترک سوم شدند.
وی اضافه کرد در رده سنی کمتر از 13سال، بهار قائدی از فارس صاحب نشان برنز شد و در رده زیر 15سال هم مهدیس هاشمی از فارس مدال نقره را برگردن آویخت.
واژه اسکواش به معنای فشردن است و صدای برخورد توپ به دیوار صدایی را تداعی می‌کند که شبیه اسکواش است و از این رو نام این رشته ورزشی را اسکواش گذاشته اند و معادل نام فارسی آن «کوبان» است.
به زمین بازی اسکواش کورت (court) گفته می‌شود و در 2نوع انفرادی (2نفره) و دوبل (چهارنفره) بازی می‌شود و هر کورت شامل چهار دیوار و مانند اتاقک شیشه‌ای است که ورزشکاران در داخل آن قرار می‌گیرند و هر چهار دیوار جزو محدوده زمین بازی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی