[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۳
  • دوره جدید

تـالار در انتظـار اعتبـار، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح‌های فرهنگی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد در اولویت مصوبات سفرهای استانی قرار گرفت؛ خبر خوب سید محمود اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ایجاد گشایش در تکمیل طرح‌های فرهنگی در فارس. 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همه طرح‌های فرهنگی با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی و بالاتر در مصوبات سفرهای استانی آیت‌الله رئیسی گنجانده شده و همه آنها با تأمین اعتبار لازم تا پایان ۱۴۰۴ افتتاح و بهره‌برداری می‌شوند.
محمود اسلامی روز یکشنبه در بازدید از پروژه تالار مرکزی شیراز بیان کرد: ۱۵ طرح بزرگ فرهنگی با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد و بالاتر در کشور وجود داشت که تأمین اعتبار برای تکمیل آنها در سفرهای استانی رئیس‌جمهور مصوب شد.
وی افزود: با این مصوبات، پنج هزار میلیارد تومان اعتبار به تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت ۵۰ درصدی اختصاص یافت.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: تاکنون چهار مورد از این پروژه‌های زیرساختی حوزه فرهنگ تکمیل و افتتاح شده و تالار مرکزی یزد و تالار مرکزی اراک نیز به‌عنوان ۲ طرح ملی در نوبت افتتاح در هفته دولت امسال قرار دارند.
اسلامی یادآور شد: حدود ۶۰۰ طرح نیمه‌تمام حوزه فرهنگ و هنر در سطح کشور وجود دارد که ۲۰ طرح در استان فارس اجرایی شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با تالار مرکزی شیراز گفت: این پروژه که حدود هشت سال متوقف مانده بود در سفر استانی رئیس‌جمهور به فارس ۲۰۶ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن اختصاص یافت که بخشی از آن در سال گذشته و بخشی امسال تخصیص یافته است.
اسلامی با بیان اینکه این تخصیص اعتبار قطره‌چکانی نخواهد بود، تأکید کرد: پیگیر تأمین اعتبار به‌موقع این طرح بزرگ فرهنگی هستیم تا در سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری برسد. وی افزود: اعتبار در سال گذشته و امسال به این پروژه اختصاص یافت.
اسلامی اعلام کرد: ۲۰۶ هزار میلیارد تومان اعتبار تنها برای تکمیل این تالار اختصاص یافته و تجهیز آن به طور جداگانه در نشستی بررسی و تصمیم‌گیری می‌شود. معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تأمین اعتبار مورد نیاز همه پروژه‌های فرهنگی مصوب سفر استانی رئیس‌جمهور به استان فارس قول مساعد داد تا در پایان دولت سیزدهم افتتاح شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی