[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۷
  • دوره جدید

با این کارها از شر کمردرد خلاص شوید، روزنامه شیراز نوین

دراز کشیدن به مدت طولانی، می‌تواند کمردرد را تشدید کند و عوارض دیگری هم به دنبال داشته باشد. بنابراین هرگز به منظور کاهش درد خود در تختخواب نمانید و فعالیت فیزیکی داشته باشید.
به گزارش بهداشت نیوز، کمر درد نوعی مشکل شایع است که راه‌هایی مانند ورزش کردن می‌تواند کمی ‌درد آن را کاهش دهد. بهترین راهکارها برای کاهش کمردرد:
درست بنشینید
طرز نشستن نادرست می‌تواند باعث بروز کمردرد و حتی تشدید آن شود، به خصوص اگر لازم باشد به مدت طولانی بنشینید. برای بهبود کمردرد توصیه می‌شود هنگام کار با رایانه روی صفحه کلید خم نشوید، صاف بنشینید و بدنتان را به صندلی تکیه بدهید. بهتر است یک بالش یا یک پارچه رول شده روی صندلی قرار دهید و سپس روی آن بنشینید همچنین توصیه شده است که هنگام نشستن پاها را روی زمین قرار دهید.
از کمپرس سرد و گرم استفاده کنید
استفاده منظم از کمپرس یخ روی مناطقی از کمر که درد می‌کند می‌تواند درد و التهاب ناشی از آسیب را کاهش دهد. لازم است این کار را چندین بار در روز، هر بار حداکثر ۲۰ دقیقه انجام دهید. برای این که یخ پوستتان را اذیت نکند، می‌توانید آن را داخل یک حوله نازک قرار دهید. پس از چند روز استفاده از کمپرس سرد، به منظور افزایش جریان خون در منطقه آسیب دیده و شل شدن عضلات از کمپرس گرم استفاده کنید. علاوه بر این، به منظور تسکین درد می‌توان حمام آب گرم را هم امتحان کرد.
 ورزش کنید
دراز کشیدن به مدت طولانی، می‌تواند کمردرد را تشدید کند و عوارض دیگری هم به دنبال داشته باشد؛ بنابراین هرگز به منظور کاهش درد خود در تختخواب نمانید و فعالیت فیزیکی داشته باشید. ورزش کردن، مؤثرترین راه برای تسکین سریع کمر درد در نظر گرفته شده است. شنا کردن و پیاده‌روی می‌تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی