[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۰
  • دوره جدید

اخبار اوقاف، روزنامه شیراز نوین


مسئول کمیته عفاف و حجاب اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس:
حضور پررنگ بانوان در کارویژه‌های اوقاف

فرحناز شریعت به مناسبت هفته عفاف و حجاب به نقش مؤثر و پررنگ بانوان در کارویژه های اجرایی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس اشاره کرد. 
به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، مسئول کمیته عفاف و حجاب اداره کل اوقاف و امور خیریه به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب طی سخنانی به کارویژه‌های صورت گرفته توسط بانوان این اداره کل اشاره کرد و افزود: با همکاری و همت کمیته عفاف و حجاب و پایگاه مقاومت بسیج بانوان اداره کل اوقاف و امور خیریه برنامه‌های مختلفی در ایام مختلف سال برگزار می شود.
وی با اشاره به تشریح هر برنامه گفت: همایش بزرگ رهروان زینبی مصادف با شهادت بانوی اسوه مقاومت و ایثار حضرت زینب(س) با حضور بانوان فعال بسیجی و جامعه قرآنی در دوازدهم ماه محرم الحرام در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص ویژه بانوان برگزار می شود. 
این مقام مسئول همچنین در ادامه اشاره کرد: همایش بانوان ولایی با حضور بانوان، سادات و فعالان قرآنی ویژه عید سعید غدیر خم برگزار می‌گردد. 
وی افزود: در سالروز وفات حضرت خدیجه(س) در دهم ماه مبارک رمضان درکلیه بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص مراسم «خدیجه مادر امت» برگزار می‌شود که این برنامه با مشارکت پایگاه مقاومت بسیج خواهران و کمیته عفاف و حجاب اداره کل اوقاف و امور خیریه است. 
شریعت در ادامه به کار ویژه ضیافت الهی اشاره کرد و عنوان کرد: کار ویژه ضیافت الهی همزمان با ایام رمضان المبارک با همکاری ادارات اوقاف و امور خیریه در سراسر استان فارس اقدام به برپایی محافل انس با قرآن کریم ویژه خواهران در بقاع متبرکه می نماید. 
مسئول کمیته عفاف و حجاب اداره کل اوقاف و امور خیریه نیز در ادامه تصریح کرد: اجرای طرح نشاط معنوی در ایام تابستان ویژه خواهران و برگزاری اردوهای تفریحی و بازدید از بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های اجرایی کار ویژه پایگاه مقاومت بانوان بسیج اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس است. شریعت با بیان اینکه رعایت عفاف وحجاب اسلامی یکی از ارزش‌های والای دین به شمار می‌رود گفت: نقش خانواده در القای این ارزش و نهادینه ساختن آن، دوچندان می شود.
فرحناز شریعت خاطرنشان کرد: در دهه فجر سال95 امور بانوان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس با شهیندخت ملاوردی معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده دیدار و گفتگو کردند. 
یادآور می‌شود به همت پایگاه مقاومت بسیج اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس و کمیته عفاف و حجاب در سال گذشته همایش متعددی در خصوص آموزش سبک زندگی اسلامی، تربیت و اخلاق در خانواده و نقش حجاب در تقویت بنیان خانواده برگزار شد.  

 

150میلیارد ریال حاصل مشارکت خیران در ساخت بیمارستان سرطان جنوب

مدیرعامل بیمارستان خیریه سرطان جنوب از مشارکت بسیار زیاد کمک‌های مردمی در ساخت این بیمارستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، محمدرضا رحمانیان با اشاره به اینکه عده زیادی از خیرین در این کار خیر مشارکت کرده‌اند، گفت: تاکنون میزان 150میلیارد ریال جمع کمک‌های مردمی بوده است که به صورت نقدی و غیرنقدی (شامل اهدای ملک) توسط خیرین اهدا شده است.
منوچهری باقری نماینده هیئت امناء بنیاد خیریه سرطان جنوب گفت: این کمک‌ها در قالب بنیاد سرطان جنوب جمع‌آوری می‌شود و هدف این بنیاد خیریه این است که به مردم بگوید بیماری سرطان قابل درمان است و هشدار دهد که باید به تشخیص و درمان به موقع این بیماری توجه ویژه داشته باشند و ساخت این بیمارستان فرصت تشخیص و پیشگیری نسبت به این بیماری را در آینده فراهم می‌کند. باقری با بیان اینکه این بیمارستان تنها یک مرکز درمانی نخواهد بود، بلکه به مرکز تحقیقاتی و آموزشی در زمینه سرطان تبدیل خواهد شد، گفت: مدت زمان ساخت و تجهیز این بیمارستان حدود 5سال است که امیدواریم با کمک‌های مردم و مسئولین این بیمارستان هرچه سریع‌تر ساخته شود و با راه‌اندازی آن، یکی از نیازهای اساسی و مهم منطقه جنوب کشور رفع گردد. شایان ذکر است در ادامه مدیر عامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس در خصوص روند ساخت این بیمارستان گفت: احداث ساخت بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سرطان جنوب سیدالشهداء(ع) الگویی از مشارکت موفق نیک‌اندیشانی است که از اقشار مختلف در ساخت این بیمارستان سهیم شده‌اند. 
وی ابراز کرد: این بیمارستان به همت و تلاش مردم خیر از سراسر کشور در پنج  بلوک هفت تا 10طبقه در حال ساخت است که مرحله اسکلت فلزی بلوک اول به پایان رسیده و اسکلت فلزی بلوک دوم آغاز شده است.  
خاطرنشان می‌شود بیمارستان خیریه سرطان جنوب به منظور ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و تأمین نیازهای بیماران سرطانی با استفاده از وقف جمعی و مشارکت مردمی با بهره‌گیری از توانمندی‌های خیرین و واقفین نیک اندیش در حال ساخت است. 

یک باب منزل مسکونی وقف فعالیت‌های قرآنی شد

مسئول دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان پاسارگاد از وقف یک باب منزل مسکونی در شهرستان سعادت شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، مرتضی اسکندری ضمن اعلام این خبر بیان کرد: یک باب منزل مسکونی به ارزش تقریبی 300میلیون ریال وقف شد. اسکندری با اشاره به اینکه این منزل توسط دو واقف نیک‌اندیش وقف شده است گفت: واقفان نیک‌اندیش جانعلی لشکرشکن و جهانتاب هوشیار این منزل مسکونی را به نیت صرف فعالیت‌های قرآنی و تعمیرات مسجد جامع وقف نموده اند. 
وی خاطرنشان کرد: این منزل مسکونی به متراژ 50متر مربع است که در شهرستان سعادت شهر روبروی مسجد جامع واقع شده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی